door de poort. Soms, als je om mosterd kwam, moest opoe Boots eerst de mosterd nog malen. Naast het mosterdwinkeltje woonde Kardes. Hij heette Freek Hoek, maar het was in de wandeling altijd "Kardes, de krengertslager"Daarnaast had je het winkeltje van vrouw Sluis: cent van blad cn peter olie. Dat was waar nu Piet Slooten woont. Vervolgens de steeg en dan bakker Big. Zo noemden ze hem. Hij heette bakker Verwer. Dat was waar nu De Witte Ezel staat. Toen zag het er nog anders uit, want de bakkerij van Verwer is verbrand. Er achter, aan de sloot, stond een huis waar de moeder van Alie en Henk Hoek woonde. Daar brachten ze de spullen heen van bakker Big, toen er brand was. Naast het huis van de bakker was een open stuk, net als nu en dan, waar nu Cor Klous woont, kreeg je het huis van Piet Sluis. Later woonde er een van de gebroeders Zon. "Zonje" noemden ze hem. Hij woonde er alleen. In de latere tijd gebeurde het wel dat jongens, als ze 's avonds van de gymclub "Bato" naar huis gingen, even bij Zonje voor de ramen gingen kijken. Dan stond hij soms, met zijn hand omhoog, naar vlooien te zoeken Naast Zonje had je weer het bruggetje. Daarnaast woonde.Agie Tekker. Zij liep mank en ook zij had een winkeltje waar je van allerlei kon kopen. "Wij", aldus mevrouw Bakker-Dekker, "woonden aan de andere kant naast haar en daarna kreeg je de "Rozenboom". Daarin was toen een bedrijfje van Beumer, waar strontdotten werden gespoeld: smerige schapenwol, die schoongemaakt moest worden, net als bij Ruiter van "De Wolbaai". Naast "De Rozenboom" woonde ook een Beumer: Jozef Beumer. Als het daar tijd van brood eten was, vochten de kinderen er wel eens wie de dikste snee brood kreeg. Dat was iets wat ik me als kind helemaal niet kon voorstellen: dat je moest vechten om de dikste snee brood. Het was een groot gezin. - 27 -

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1984 | | pagina 9