naar Amsterdam werden gejaagd (en omgekeerd) werden soms wel vier tot zes paarden gespannen. De woning op de voorgrond links op de foto bestaat nog, vlak bij de hoogspanningsmast op de zuidelijke kanaaloever. Toen ik er in de jaren dertig mijn schoolpad langs had, naar de school te Kogerpolder (op de plaats waar nu de zuidelijke oprit ligt van de brug over het kanaal), woonde er de gepensio neerde schoolmeester Muus Slooten. Zijn woning was een in de omgeving nogal voornaam uitziende burger- mansWoning, met een grote boomgaard en fraaie voor tuin. De boomgaard achter de woning is op de foto in het Starnmeer-boekje nog wel als zodanig te herkennen. Meester Slooten kan wel de opdrachtgever voor de bouw van dat huis zijn geweest, maar helemaal zeker ben ik daar niet van. Hij was afkomstig uit de boerderij die jaagstation was. Daar woonden zijn ouders. Meester was vrijgezel. Hij verrichtte naast zijn onderwijzersambt onder andere melkonderzoek voor de boeren in de omtrek of voor het kaasfa briekje "De Ceres" in de Starnmeer, voordat dit in het fabriekje zelf ter hand werd genomen. Ten tijde van mijn schoolgaanderspad naar de Koger polder was meester Slooten al lang al rustend bur ger. Hij woonde in het deftige huis met zijn huis houdster Betje, die in 1935 of '36 is overleden. Een paar jaar erna is de oude meester verhuisd naar de Kennemerstraatweg te Alkmaar, waar hij in februari 1943 is overleden op 81-jarige leeftijd. Ik heb hem niet echt gekénd, maar ik kan me hem nog wel goed voor de geest halen. Op mooie zomerse dagen konden wij, schoolgaanders, bij het naar huis gaan 's middags meester wel in zijn tuin of op het oprijpad naast de woning zien wandelen. Hij zag er deftig uit, met een zwarte geklede jas en meestal - 41 -

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1984 | | pagina 23