eindigt met de merkwaardige profetie van "ootje", die bijna is uitgekomen. Immers: de keizer had De Rijp kunnen bekijken, als hij niet steeds in Doorn was blijven zitten. Overigens: welgeteld waren er dus in de Kerkstraat en aan het Langebrugspad bij elkaar zo'n 21 winkels, winkeltjes en andere panden van bedrijvigheid en als je de huisvlijt van de Klepper meetelt zelfs 22. Maar....het was geen bedrijvigheid die de weelde van het dorp en zijn tijd tot uitdrukking bracht. De Kerkstraat was dan ook geen deftige straat. "Kerkesteeg" zeiden ze immers in De Rijp en daar klinkt niets deftigs aan. Maar misschien was het er toch wel gezellig en dat was ongetwij feld óók wat waard! Cor Booy Het fotoboekje "De Rijp en Graft in oude ansichten" Het fotoboekje "De Rijp en Graft in oude ansichten" geeft een aardig beeld van onze dorpen in grootva ders tijd en zal in menig gezin aanwezig zijn. Niet alleen de autochtone bevolking, maar ook de nieuwe bewoners zullen de foto's met genoegen bekijken. Zoals echter zo vaak met het optekenen van herinne ringen blijken ook hierbij enkele onjuistheden te zijn binnengeslopen en wijlen de heer K. Spaarman heeft indertijd daarvoor correcties opgegeven en tevens enige aanvullingen bij de tekst verstrekt. Naar aanleiding van vragen over het boekje leek het ons een goede gedachte deze gegevens te plaatsen. Teneinde het geheel up to date te maken, zijn tevens de jongste feiten over enkele panden en hun inwoners in de tekst verwerkt. - 2D -

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1984 | | pagina 11