Beste lezer Het bestuur van de Oudheidkundige Vereniging biedt u hierbij het eerste exemplaar aan van "Een nieuwe Chronyke". Een eenvoudig verenigingsbladdat voor lopig 3 a 4 maal per jaar zal verschijnen. De naam zal u ongetwijfeld doen denken aan de "Kleine Chronyke" van Jan Adriaanszoon Leeghwaterwaarin een beeld wordt geschetst van het leven in de 17de eeuw in deze contreien. Op bescheiden wijze willen wij hierop voortbordurendoor het onder uw aandacht brengen van historische feiten en gebeurtenissen. Wij kunnen hiervoor o.a. putten uit het archief van onze verenigingdat inmiddels een flink aantal oude documenten en geschriften bevat. Aan de meer recente geschiedenis van Graft - De Rijp en de Eilandspolder zal zeker ook aandacht worden besteed. Het is ons bekend, dat enkele, leden nog al eens in archieven in Alkmaar en Haarlem snuffelen en daarbij op inte ressante gegevens betreffende ons gebied stuiten. Het zal dan ook zeker wel voorkomen, dat u een bijdrage van deze leden in dit boekje aantreft. Voorts willen wij u in deze Chronyke op de hoogte houden van de activiteiten van het bestuur en van wat er zoal in de vereniging gebeurt of te gebeuren staat. Wij zijn blij dat ook de Stichting Rijper Museum ons blad als spreekbuis wil gebruiken. U zult dan ook regelmatig nieuws en wetenswaardigheden betreffende het Rijper Museum tegenkomen. Wij hopen dat aan de Nieuwe Chronyke, mede door uw belang stelling, medeleven en medewerking, een lang leven beschoren zal zijn. C.A. Regensburg, voorzitter

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1983 | | pagina 7