midden in die route ligt de vierhonderd meter lange ijsbaan die op 7 december opengaat voor jong en oud. De klok van het vroegere kopstation Den Helder is deels teruggevonden in een depot van het landelijke Spoorwegmu seum. Het is de bedoeling dat het histo rische uurwerk een nieuw gebouw, het zogeheten Foodstation, gaat sieren. Het verrijst aan het begin van de Spoorstraat. Den Helder heeft veel economische noten op haar zang. Zo wil het stadsbe stuur 1,5 miljoen euro méér aan nieuw beleid uitgeven. Ho, ho, ho zegt de pro vincie als hoeder van sluitende gemeen tebegrotingen: eerst moet een structu reel gat van bijna 8 ton worden gedicht. Dat gebeurt. Jammer van die schone to ekomstplannen. Raadsnestor Frans Klut (D66) zou plaats maken voor de op 21 maart gekozen Esther Scholten. Maar zij ziet geen kans het raadswerk te combineren met haar werk in de jeugdzorg. Daarom ziet zij af van haar zetel en blijft Frans Klut nog drie jaar aan. Nagenoeg nie mand kan zich nog herinneren wanneer hij zijn intrede deed in de raad. Het begon met het ophalen van schillen, in 1982 toen de economie er beroerd voor stond. De schillenophaal gaf tal van werkzoekenden wat om handen. Van het een kwam het ander, in dit geval Rata plan, de winkel voor gebruikte huisraad en die floreert nog altijd. Sterker: het kringloopbedrijf telt vandaag de dag zelfs 22 vestigingen, verspreid over Noord- en Zuid-Holland en Flevoland. De Koninklijke Marine komt technische handen te kort. Elf procent van de onder- houdsfuncties op de rijkswerf zou vacant staan. Ook is er een tekort aan varend personeel; de uitstroom van marinemen sen is groter dan de aanwas. Hier eisen jaren van bezuinigingen hun tol. Daar komen het 'belabberde' imago van Den Helder en andere vooroordelen jegens de stad nog eens bij. Liever klitten technici en militairen samen in de Randstad en directe omgeving. Wat jammer is dat toch! Ze weten niet wat ze missen! Want Den Helder heeft toch zoveel moois te bieden: behalve werk ook betaalbaar wonen en een uitstekend verblijfsklimaat. Zo, deze stadspropaganda moest uw kro niekschrijver even van het hart. De Haven- en Scheepvaart Vereniging roept Pim Visser uit tot Havenman van het Jaar 2018. Visser geldt als hét gezicht van de Nederlandse visserij. What's in a name!? Oud-commandeur Kees Boelema Robertus is de nieuwe directeur van het Marinemuseum. Hij volgt Paul van de Sijs op. Boelema treedt per 1 februari 2019 in functie. Vier vrijwilligers van West End in Nieuw Den Helder valt een bijzonder kerstcadeau ten deel. Terwijl de kerst- brunch in het buurthuis in volle gang is, stapt burgemeester Koen Schuiling naar binnen, vraagt het woord en spelt vier vrijwilligers de versierselen op van het lidmaatschap in de Orde van Oranje- Nassau. Omdat het viertal al decennia actief is voor het buurthuis. De deco- randi zijn mevrouw A. Boonstra (81), de heer J. Wolferink (77), mevrouw D. de Jonge (86) en de heer P. Kroese (84). Dan nog een nagekomen jeugdlintje en dat is voor Linde Langelaan (13) die zich tomeloos inzet voor het milieu. Ze zorgt dat oude kranten bij school wor den opgehaald en is ook jeugdboswach- ter bij Landschap Noord-Holland. Den Helder verliest de titel van zonnig ste stad van het land. Kan toch niet waar zijn!? Vlissingen wint de race met Stavoren op de tweede plek. Brons voor Den Helder derhalve, wat altijd nog betekent dat de zon hier meer dan 2100 uur scheen in het jaar dat als 2018 de kronieken in gaat. Jeugdlintje voor leerlingenraad Duynvaerder. (Foto: Bert Aggenbach) 31

Levend Verleden - Den Helder | 2019 | | pagina 31