Van het bestuur Frans van de Wetering De feestdagen en de eerste periode van 2019 liggen alweer ver achter ons. We zijn dit jaar ambitieus van start gegaan met de opening van de nieuwe projectwinkel (zie hier onder)! Ook op deze manier geven we bekendheid aan het historisch erfgoed van Den Helder. Nieuwe projectwinkel Zaterdag 12 januari werd de nieuwe Projectwinkel Stadshart geopend op de nieuwe locatie aan de Beatrixstraat 5 (naast de voormalige V&D). De vele belangstellenden werden ontvangen met een hapje en een drankje. In het bijzijn van wethouder De Vrij werd de informele opening gevierd. De grote maquette in het midden van de pro jectwinkel is het meest in het oog springende object. De woningstich ting is - in nauwe samenwerking met Helder vastgoed BV, gemeente Den Helder en Zeestad - een belangrijke initiatiefnemer als het gaat om het verbeteren van het stadshart. Op de nieuwe locatie hebben de Pro jectwinkel Stadshart, de Helderse Historische Vereniging, Huis van de Wind en de Koninklijke Marine de krachten gebundeld. De Helderse Historische Vereniging toont foto's, beeld- en geluidsmateriaal van de rijke geschiedenis van onze stad. Huis van de Wind, waaronder de Molen stichting, informeert bezoekers over duurzaamheid en windenergie. De Koninklijke Marine geeft informatie over de diverse functies en vacatures bij Defensie. De woningstichting laat het publiek kennismaken met de hui dige en toekomstige aanpassingen in onze stad. De maquette geeft daartoe een mooi overzicht. De unieke samenwerking tussen de deelne mende partijen biedt naast kennisde ling ook de mogelijkheid om vaker open te gaan voor de bezoekers. Vrij willigers van de Helderse Historische Verenging voorzien bezoekers graag van informatie over het verleden, heden en de toekomst van het stadshart van Den Helder. De ver wachting is dat de winkel anderhalf tot twee jaar op deze locatie kan blij ven. De projectwinkel is elke zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur geopend. Den Helder op de kaart! De website "Den Helder op de kaart" is een online stadskaart die het erf goed van de stad zichtbaar maakt. Op een makkelijke manier wordt hiermee veel historische informatie toeganke lijk voor iedereen met een computer, tablet of smartphone. De website is (sinds begin 2016) voor het publiek te raadplegen en is een gezamenlijk ini tiatief van het Regionaal Archief Alk maar (RAA) en de Helderse Histori sche Vereniging (HHV). De website biedt veel mogelijkheden voor publi catie: historische kaarten, oude en monumentale gebouwen, kerken en forten worden stap voor stap zicht baar. Maar ook de vroegere bebou wing en verdwenen stadsdelen. Via de menuknop rechtsboven in het scherm worden de diverse thema's zichtbaar. Kijkt u gerust rond op deze informa tieve website! Link: http://www.den- helderop dekaart.nl/thema/category. Excursies bij het Regionaal Ar chief te Alkmaar Het Regionaal Archief verzorgt ieder jaar workshops en cursussen. Het is van belang om onze eigen vrijwilli gers bij te scholen zodat zij op hun beurt geïnteresseerden kunnen hel pen bij het zoeken naar historische informatie. Zeker bij zoiets ingewik kelds als archieven, is dit geen luxe! Dan moet u denken aan onderwerpen zoals: zoeken in archieven naar Den Helder, zoeken naar huizen, winkels, gebouwen in het verleden, zoeken in notariële en rechterlijke archieven en familiegeschiedenis. Er zijn contacten gelegd om dit binnenkort voor onze vrijwilligers te realiseren, gecombi neerd met een excursie naar het Regi onaal Archief. Boeken te koop via webshop Graag wijs ik u op de mogelijkheid om boeken te bestellen via onze web shop. Het zijn boeken die eerder zijn uitgegeven door onze vereniging. Voor onze leden geldt een ledenkor ting. De webshop is via de website van de HHV te benaderen. Zie de link: http://heldersehistorischevereni- ging.nl/shop.html Ik wens u wederom veel leesplezier aan deze uitgave van het 'Levend Ver leden'. 2

Levend Verleden - Den Helder | 2019 | | pagina 2