Helderse Historische Voorvallen Ruud Claessen Oktober 2018 Slechts 10 procent van de Helderse recreatieve attracties en voorzie ningen is voldoende toegankelijk voor minder validen, zo meldt de partij GroenLinks die er onder zoek naar deed. Actie is geboden. Klachten zijn er ook over de bus verbinding Den Helder - Schagen. Die rammelt volgens nogal wat Julianadorper jongeren die buiten de stadsgrenzen op school zitten. Geen klachten in de publiciteit daarentegen over de zestiende 55+ beurs van 2 oktober in de Stadshal op Willemsoord. Onze vereniging is een van de vaste exposanten op de beurs. gelukt om de zwarte mariniersbaret te veroveren. Is fysiek kennelijk te zwaar. Evenwel, de vrouw van nu staat best wel haar mannetje. Dan maar onder water! Lang verhaal kort: de Onder zeedienst keurt de eerste vrouwelijke schepelingen op hun geschiktheid. De Kampanje krijgt vijfoonderd nieuwsgierigen over de vloer voor de tweede TEDx dag. De a&orting staat voor Technologie, Entertainment en Design. Sprekers presenteren in maxi maal achttien minuten een product, idee, plan of overtuiging dat hun na aan het hart ligt. We hadden al het Helders kampioen schap frikandellen schransen, paalzit- ten en hardlopen verkleed als kerst- Dik tweehonderd flatwoningen tegen de vlakte i Op zaterdag 6 oktober mogen zieke en gehandicapte kinderen een rond vlucht maken vanaf Den Helder Air port. De stichting Hoogvliegers ver wezenlijkt deze wensdroom. Een droom die maar geen werkelijk heid wil worden betreft de zeesolda ten. In de dik drie eeuwen dat het korps bestaat is het nog geen vrouw Nieuw Den Helder. (DHfoto) man. Nieuw in de sector alternatieve sport- en vrijetijdsbeoefening is de onderbroekenloop van zaterdag 13 oktober, op de dijk bij Huisduinen en over een afstand van 2,4 kilometer. Een paar cijfers. Gerekend vanaf 2014 tot het jaar 2030 gaan zo'n 1100 nieuwe woningen gebouwd worden in Den Helder. Anno 2018 is deze bouw- activiteit vooral zichtbaar in het stadshart en in de Alexanderhof te Julianadorp. Het Marinemuseum verzorgt in de herfstvakantie rondleidingen door zijn depot: de 19e-eeuwse Sloepen- loods aan de Hoofdgracht. De stich ting Afgestoft houdt een driedaagse fototentoonstelling in de Marine Onderofficieren Club (MOOC) in de Spoorstraat. Te zien zijn enkele hon derden persfoto's uit de oude doos van de Helderse Courant. De exposi tie maakt een rommelige indruk en het is veelal raden naar wat je ziet op de foto's, maar dat mag de nostalgi sche pret niet drukken. Aan de culturele activiteiten in de doopsgezinde kerk aan de Kerkgracht komt een einde. Er is te weinig belangstelling voor. Het kerkje, ook wel de Vermaning genoemd, staat te koop. Door middel van concerten en lezingen was het de bedoeling om het onderhoud te bekostigen van het uit 1851 stammende godshuis. En daar is ie weer! De discussie over het stadhuis. Na decennia van wikken en wegen, kissebissen en bekvechten, gezeur en gezever, en na een kapitaal aan belastinggeld in de plomp gegooid te hebben, zijn nu vooral de oude rijks werf Willemsoord en het Bernhardplein (halter Bellevue) in de binnenstad in beeld voor huisvesting van de gemeen telijke diensten en hun personeel. Nog een hangdossier steekt de kop op: de vroegere winkel van Vroom en Dreesmann op de hoek van de Spoor straat met de Keizerstraat. De eige naar ervan wil er 'onzelfstandige' woningen - lees kamerverhuur - in realiseren. De gemeente wil er geen vergunning voor afgeven. Verkrotting dreigt. De vroegere luitenant-kolonel Maas kampkazerne komt weer in handen 28

Levend Verleden - Den Helder | 2019 | | pagina 28