ongeveer zeven vierkante meter en stelt verschillende dieren voor zoals een kat, een wolf, kuikens, vogels, vissen, een konijn en een hert. De keramiek is vervaardigd door De Por- celeyne Fles, (een aardewerkfabriek opgericht in 1653 te Delft en bekend staat om zijn Delfts blauwe porselein) en uitgevoerd in geglazuurde chamot- teklei. Helaas staat deze school, net als zo veel andere scholen uit de wederop bouwperiode, op de nominatie om gesloopt te worden. Museum Het Catharijneconvent te Utrecht is in het bezit van meerdere kunstwerken van Lambert Simon, helaas is geen van deze werken te zien in het museum. In totaal zijn het 8 objecten: o.a. een olieverf op papier, aanbidding van het Lam Gods, vier zingende engelen met banderollen. Op de foto van het Catharijneconvent zie je een schildering op hout met olieverf. Christus aan het kruis met gouden aureool en met vijf gouden wonden. Gesigneerd en gedateerd op achter zijde onder: J.B. Lambert Si[mon] 1957 Exposities en prijzen Hier ziet u slechts een kleine selectie van de vele exposities van Lambert Simon. In de Maasbode van 26 november 1937 stond een artikel over de bekende Parijse Internationale Ten toonstelling, daarin werd de lijst bekend gemaakt van de winnaars van Grand prix, gouden en zilveren medail les. Lambert Simon heeft daar een gouden medaille toegekend gekregen in de categorie illustratie, tevens won hij een zilveren medaille. In het Nederlandse pavil joen op de Wereldtentoon stelling in New York exposeerde Lam bert Simon samen met vele andere Nederlanders. Hij vervaardigde voor beide Wereldtentoonstellingen ook raamschilderingen en plastieken. Van 18 maart tot 5 april exposeert Lambert Simon in het Consthuys St. Pieter te Utrecht, in het artikel staat te lezen dat hij ook enige jaren lesgaf aan de Utrechtse Vrije Academie, het versierende element in zijn werk ver raadt zijn grote liefde voor de decora tieve kunst. De schilder maakte ver sieringen in de KRO-studio en de Vreeburg-bioscoop en plastieken voor de 'Nieuw-Amsterdam'. Dit schip is op 10 april 1937 te Rotter dam van de helling gegleden om als de 'Nieuw-Amsterdam', het grootste mailschip van de Holland-Amerika Lijn, het water te bereiken. Illustraties Als laatste stukje over het oeuvre van Lambert Simon mag ik natuurlijk niet vergeten om het boek te vermelden van Anthony van Kampen. Al de illustraties in dit boek zijn van de hand van Lambert Simon. 't Juttersjong, een boek uit 1944 voor de jongens van Nieuwediep. Daarin word bij de inleiding omschreven hoe mooi Den Helder is, de stad van strandjutters, de stad van Dorus Rijkers maar ook de stad van matrozen en vissers. Aan drie zijden door water omsloten op drie en vijftig graden noorderbreedte. De stad met een groot verleden. Met illustraties uit dit boek sluit ik mijn zoektocht naar Lambert Simon af. Werkzaam Docent Vrije Academie te Utrecht. In De Tijd van 15 juni 1949 stond een kort berichtje: Lambert Simon direc teur van de Kunstnijverheidsschool. De kunstschilder J. Lambert Simon is deze dagen geïnstalleerd als directeur van de Middelbare kunstnijverheidsschool St. Joost te Breda." Overleden Johannes Baptist Lambert Simon is overleden op 10 oktober 1987 te Nieuwegein. De dienst voor de uitvaart werd gehou den in de kerk de Heilige Antonius te Kortenhoef en aldaar is Lambert Simon begraven. Het grote raam in de westge vel van de toren van deze kerk is ont worpen door Lambert Simon en werd geplaatst in 1966 omdat het oorspron kelijke raam, waarin paus Gregorius, St. Caecilia en koning David waren afge beeld, in slechte staat verkeerde. Het huidige raam bevat een voorstelling van de verrijzenis van Christus, terwijl in de voet allerlei bekende parochianen uit die tijd, zoals juffrouw Jansen (onder wijzeres en organiste), zuster Ans Spa pens (wijkverpleegster) en kerkmeester Henk Brouwer staan afgebeeld. De Sint Antonius van Padua kerk is een Rijks monument. Op zijn graf rust een eenvoudige zwarte steen met de tekst: J.B. Lam bert Simon, kunstschilder 1907 - 1987 "Ik (Frans Been) zat aan 't roer en 't gong d'r recht op an". (Illustratie van Lambert Simon in het boek "T Juttersjong' van Anthony van Kampen) 6

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 6