Van het bestuur Frans van de Wetering Geachte leden, tijdens het schrij ven van dit voorwoord is de win tertijd inmiddels weer ingegaan en maken we ons op voor de feest dagen. Achter de schermen wordt als vanouds hard gewerkt aan vele projecten die ten goede komen aan het uitdragen van het historisch erfgoed van Den Helder. In onze algemene ledenvergadering hebben we kort stilgestaan bij ons dertig jarig bestaan! Het is niet onge woon dat bedrijven die al vele tiental len of zelfs honderden jaren bestaan, dit vieren met een jubileumboek. Nu is onze vereniging, die dertig jaar bestaat, nog niet zo oud natuurlijk. Toch hebben we een jubileumboek uitgegeven, omdat "Uit beeld" een prachtig fotoboek is over de historie van Den Helder. Het boek is rijk geïl lustreerd en bestaat uit 240 pagina's. Het is een boek waarin de verhalen van Jan T. Bremer, die in de afgelopen jaren in de Helderse Courant zijn gepubliceerd, zijn gebundeld. Deze korte nostalgische verhalen zijn prachtig geïllustreerd met vele histori sche foto's aangevuld met actuele beel den van de Fotowerk groep Den Helder. Het boek toont Helders erf goed dat in de naoorlogse periode, met name tij dens de wederopbouw, verdween. In deze uitgave wordt vooral door mid del van foto's een beeld geven van het mooie his torische Den Helder, maar laat ook zien hoe mooi Den Helder nu weer is. Tijdens de alge mene ledenvergadering van de Helderse Histori sche Vereniging op 13 november, werd het boek gepresen teerd aan haar leden. Een geweldig cadeau voor de feestdagen! Op de oude begraafplaats op Huisdui nen staan eeuwenoude grafzerken. Omdat in Den Helder/Huisduinen al heel veel is verdwenen, is het van groot belang dat juist deze historische begraafplaats wordt behouden. De HHV heeft nauwe contacten met het bestuur van de "Stichting Historische Grafmonumenten". Omdat ook voor deze bestuursleden 'de jaren gaan tellen' zijn deze contacten tot stand gekomen. De HHV onderzoekt op welke wijze ondersteuning kan wor den gegeven aan het behoud en het noodzakelijke onderhoud en aan het geven van bekendheid van deze unieke en historische begraafplaats. Mogelijk dat de verantwoordelijkheid van deze stichting wordt opgenomen binnen de HHV. Een en ander zal naar verwachting spoedig haar beslag krijgen. Wij hechten veel waarde aan de instandhouding van dit voor Den Helder zo bijzondere, maar toch ook relatief onbekende erfgoed. Daarover later meer! Op dinsdagochtend 16 oktober j.l. werden alle vrijwilligers van de HHV uitgenodigd in zaal 7. Dit initiatief van het bestuur, om op een rustig moment met elkaar van gedachten te wisselen, werd bijzonder gewaar deerd. Een groot gedeelte van de vrij willigers was aanwezig. Diverse ideeën werd uitgewisseld en in een kort verslag verwerkt. Deze bijeen komst resulteerde in voldoende rele vante actiepunten waar iedereen mee aan de slag kan! Een dergelijke waar devolle afstemming zal structureel een aantal keer in het programma van 2019 worden opgenomen. Ik weet zeker dat u wederom veel lees plezier zult beleven aan deze uitgave van het "Levend Verleden". Ik wens u fijne feestdagen en al het goede voor 2019! Burgemeester Schuiling bekijkt met aandacht het hem aangeboden exemplaar van Uit beeld. X El s3f 2

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 2