als 'zeer zwak' aanmerkt. Zo zouden de kwaliteit van de lessen en de veilig heid op de school onder de maat zijn. Er heerst droogte en in de duinen geldt een strikt rookverbod. De brandweer van Den Helder en die in de regio staan paraat en menig begin nend brandje wordt snel gedoofd. Aan de Middenvliet in de Koegras- polder maken slopers een paar bun kers uit de Tweede Wereldoorlog met de grond gelijk; ze staan een bollen- kweker in de weg. Het gaat niet om unieke exemplaren, verklaart direc teur André Koning van de Stelling van Den Helder, dé hoeder van mili tair-historisch erfgoed. In het te restaureren Casino van Huis duinen komt het Atlantikwall Cen trum, een museum en informatiecen trum over de Duitse kustlinie die in de Tweede Wereldoorlog aangelegd werd van Biarritz in Frankrijk tot aan de Noordkaap in Noorwegen. Het Atlantikwall Centrum moet in 2019 zijn deuren openen. Ter gelegenheid van 10 jaar vernieu wing Helderse binnenstad, wordt de 400 vierkante meter grote gevel van de vroegere V D deels opgesierd met een tekening van een potvis. Niet een exemplaar dat in zee zwemt, maar een skelet ervan. Indrukwekkend, maar past een geraamte wel bij een feest rond vitaliteit en vernieuwing? Het vroegere postkantoor aan de Middenweg wordt overgedragen aan bouwbedrijf A. Tuin. De nieuwe eige naar betaalde er 650 duizend euro voor. Tot half april had Rob Scholte zijn kunstmuseum in het gebouw. Na veel juridisch gedoe werd deze lande lijk bekende kunstenaar door de poli tie uit het pand gezet. Scholte geeft zich niet gewonnen en bereidt een rechtszaak voor. De binnenvaart zou belangstelling hebben voor de Kooyhaven, u weet wel de insteekhaven die in 2017 met veel fanfare werd geopend en waar sindsdien geen zeeschip gebruik van maakte vanwege ondieptes in het Noordhollands kanaal. Een verwarde man verrast het winke lend publiek in de binnenstad door poedelnaakt rond te paraderen. De politie brengt de persoon naar de psychiatrische hulpverlening. Augustus 2018 Het historische Peperhuisje aan de veerhaven is verkocht aan een parti culier die er een medische praktijk in wil vestigen. Het evenzeer historische kazernegebouw aan de Jacob van Heemskerckstraat in Oud Den Helder is in beeld voor huisvesting van een twintigtal minderjarige alleenstaande asielzoekers. Voorstanders van het plan vinden dat de jongeren toch ergens moeten wonen. Tegenstanders vrezen overlast. Tot een protestactie komt het niet, omdat de plannen van de Centrale Opvang Asielzoekers (COA) al in kannen en kruiken zijn. En de gemeente Den Helder 'gaat' er niet over. inloop Masoek Sadja komt met een nieuwe en bijzondere sociale voorzie ning: een Indische rijsttafel waaraan iedereen voor een luttel bedrag kan aanschuiven. Dinsdag 7 augustus gaat de boeken in als een zeer hete dag. Het kwik bereikt waarden van dik boven de 30 graden Celsius. "Zelfs in Den Hel der!", roept weerman Gerrit Hiemstra uit in het Achtuurjournaal. Hoera, de stad staat weer eens op de landelijke kaart. Op het Huisduiner strand stinkt het een uur in de wind door ontbinding van aangespoelde mosselen. De troep wordt ijlings opgeruimd. Een kilome ter of wat verderop, bij Duinoord, blijkt een 100-ponds bom uit de Tweede Wereldoorlog onder het zand te liggen. Explosieven op het strand, het is eerder aangehaald in deze rubriek; ze lijken met de zandsupple- ties meegekomen te zijn. Maar de Augustus 2018. Vrijwilligers van onze vereniging trotseren de zomerhitte en gaan stug door met de boekverkoop op de Juttersmarkt. Links Dick Makelaar en naast hem Ab van de Walle. (Foto: Frans van de Wetering) De Heldernaar George Bosma (92) vertelt in een artikel van Gerlof Boers in de Helderse Courant over zijn deel name aan de Koreaoorlog die van 1950 tot 1953 woedde. Eerder diende Bosma als korporaal tijdens de Indo- nesië-oorlog van 1945 tot-1949. De organisatie van de maandelijkse Blauwe Vlag blijft fier in top. Het dundoek staat symbool voor een schoon en veilig strand. Als laatste van het vermaarde Trio Heesbeen komt Piet Heesbeen op 88-jarige leeftijd te overlijden. Ooit trokken Piet, Arie en Bram volle danszalen met hun accordeons. 29

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 29