SSSST 'HD™T™EN ™TCm 12 Helderse Historische Voorvallen Ruud Claessen Juli 2018 Op 1 juli overlijdt Jaap Koudijs. Hij was bijna 24 jaar voorzitter van Wijkcommissie 7 van Woning stichting in Julianadorp en tevens voorzitter van Helders Huurders- belang. Jaap Koudijs was tevens jarenlang onze webmaster. Hij is 73 jaar geworden. De Toer de Soes brengt zo'n 25 mille op voor het goede doel. Tweeduizend sportievelingen fietsen er de nodige kilometers voor. Goed voorbeeld doet volgen en de nieuwe bestuursploeg ten stadhuize wil dat fietsers voorrang krijgen op Helderse rotondes. Mooi plan, met overigens voorspelbare reacties; blije autorijders zien er weer eens niks in. Nu de mussen van het dak vallen trekken toeristen en dagjesmensen in rotten van duizend en meer naar de kust. De zomer van 2018 is heet. Edoch, ook hier weer een keerzijde: mensen die afoankelijk zijn van rol stoel of rollator klagen over de slechte bereikbaarheid van de toiletten op het Helderse strand. Demissionair wethouder Edwin Krijns neemt het eerste exemplaar in Juli 2018. Nieuwe wethouders geïnstalleerd. Boven van links af: Kees Visser (VVD), Tjitske Biersteker (ChristenUnie), Remco Duijnker (Seniorenpartij), Peter de Vrij (PvdA). Onder vlnr.: Heleen Keur (CDA), Michiel Wouters (Behoorlijk Bestuur) en Pieter Kos (Stadspartij). (Collage: DHfoto) Juli 2018. Nieuw Helders zwembad kampt met ernstige gebreken, waaronder ondeugdelijk beton. (Foto: DVW) moeten de studenten oplossingen bedenken voor de vervuiling op zee. De Helderse zomerkermis draait op het Koningsplein. Misschien wel voor het laatst op die locatie, nu Willems oord nadrukkelijk in beeld is als hot spot voor evenementen. Het Helderse voortgezet onderwijs maakt moeilijke tijden door. De havo van Scholen aan Zee kampt met een hoog percentage gezakte eindexa menkandidaten, terwijl de onderwijs inspectie Beroepsonderwijs aan Zee ontvangst van een bundel sappige verhalen over de Visbuurt. Klaas de Vries en Ab Veen tekenden ze op. De mooie zomer nodigt niet alleen uit tot een zeebad maar ook tot een ver frissende duik in het zwembad. Ver velend is wel dat het aquacentrum Heersdiep, want zo heet het complex aan de Texelstroomlaan, vijf jaar na de feestelijke opening al kampt met behoorlijk wat gebreken: loslatende tegels, scheuren in het beton en roes tende leidingen. Wie o wie is daar voor aansprakelijk? En andermaal ontrolt zich een potje zwartepieten, hier tussen gemeente, bouwers en toezichthouders. In schouwburg de Kampanje confere ren autoriteiten over het fenomeen criminaliteit. "In Den Helder is veel vaker sprake van uitbuiting, drugs- en mensenhandel dan gedacht", betoogt burgemees- ter Koen Schuiling voor een gehoor van voornamelijk ondernemers. De zeehaven, vele bootjes en vakantiepar ken bieden gelegenheid te over voor activiteiten die het daglicht niet kun nen velen. 'Meld misstanden', luidt de oproep van het bevoegd gezag. De Morgenster is als varende denk tank betrokken bij een expeditie tegen plastic afval op de Atlantische Oce aan. Wisselende groepen studenten zullen ervoor aanmonsteren op de klipperbark uit 1909 die Den Helder als thuishaven heeft. Buitengaats 28 1 RECREATIEBASSIN (l| WEDSTRIJDBASSIN jfBUITENBftSSIN Wti TRIBUNE

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 28