van de twee honden en het been; de derde ging er mee heen. In dit geval de slechts 17-jarige Jelte Krijnsen die in de laatste kilometers van de koers met een formidabele sprint de gele trui en het eindklassement voor zich opeist. De fractie van de PVV in de gemeen teraad vindt dat de eedaflegging van nieuwe raads- en commissieleden voortaan moet gebeuren met de lin kerhand aan de Nederlandse vlag. Het voorstel wordt verworpen, want de wet schrijft dit niet voor. Ieder nieuw te installeren gemeenteraadslid zou dus met recht en reden kunnen wei geren om de driekleur te betrekken bij zijn of haar eedaflegging. Van 9 op 10 juni lopen honderden mensen een 24-uurs estafette tegen kanker. Deze Samenloop voor Hoop brengt 33 duizend euro op voor het KWF-kankerfonds. Laten we het eens ouderwets zeggen: zaterdag 16 juni zinderde Willems oord van sport en spel. In hedendaags Nederlands heet het dat GameDay bezit nam van de oude werf. Buiten kon vooral jeugd zich uitleven met voetbal, basketbal en volleybal op een springkussen. Binnen stonden tiental len computers opgesteld waarop je een game kon uitproberen. Het was allemaal vet, cool, heftig, boeiend en vooral awesome! Ook grote hoogte maar dan anders bereikt Julianapop te Julianadorp. Een vijfduizendkoppig publiek geniet van optredens van onder anderen De Dijk en de Memphis Maniacs. In de bin nenstad spelen hetzelfde weekend tal van bandjes. De toegang is gratis want het is muziek- en jazzweekend. Ja, ja, mocht Den Helder 'het einde van de wereld zijn', dan is het er nooit saai en kun je er uitstekend uitgaan, dansen en feestvieren. Vrijdag 22 juni kringelt er witte rook uit de schoorsteen aan de Bijlweg. Habemus collegum in potjeslatijn. Oftewel, we hebben een nieuw col lege. Het bestaat uit de al genoemde zeven partijen die elk een wethouder leveren. De ploeg telt twee vrouwen: Tjitske Biersteker (ChristenUnie) en Heleen Keur (CDA). De mannen: Kees Visser (VVD), Pieter Kos (Stads partij), Peter de Vrij (PvdA), Remco Duijnker (Seniorenpartij) en Michiel Wouters voor Beter voor Den Helder. De laatste is fractievoorzitter van Behoorlijk Bestuur (BB) in de gemeenteraad. Deze partij deed niet mee aan de college-onderhandelingen maar levert dus wel een wethouder. Raar maar waar. 'Voorwaarts in geza menlijkheid' is het motto van de beoogde bestuursploeg. Het Historisch Weekend heeft Simca als thema. Dit automerk is dan ook goed vertegenwoordigd op Willems oord waar de historische show van oldtimers zich afspeelt. Landelijk nieuws. Voor de kust van Den Helder zwemt een verdwaalde potvis. Het 15 tot 18 meter lange exemplaar is vermagerd en komt slechts moeizaam vooruit. Het dier blijkt ten dode opgeschreven en sterft voor de kust bij Hargen. Op het bedrijventerrein De Dogger aan de Doggersvaart bij de voorma lige jeugdgevangenis komt een zon- nepark voor de opwekking van elek triciteit. Marijke Feenstra van onze afdeling genealogie toont in de Helderse Cou rant een aantal foto's van toen ze een baby was. Het bijzondere is dat ze bewaard gebleven zijn als luchtpost die naar de Oost gestuurd werd, waar haar vader als marineman dienstdeed. Post viel toentertijd nogal eens letter lijk in het water, want moest vanuit een vliegtuig op het achterdek van een schip gedropt worden. Het grafmonument van A.G.A. Ver stegen op de begraafplaats heeft een opknapbeurt ondergaan. Verstegen was de oprichter van de toenmalige Matrozenbond. De vernieuwing van het stadshart ligt op koers. Ga maar eens kijken in de Beatrixstraat. Zorgen baart wel de winkelstand. Zo kondigt modezaak H&M aan de deur medio 2019 op slot te doen. Het betreft een van de gro tere winkels in het hart van de bin nenstad. De havo van Scholen aan Zee is een ander zorgenkindje. Slaagde 59 pro cent van de leerlingen voor het eind examen, na de ronde herexamens is dit bedroevende niveau iets opgekrikt naar 64 procent, tegen 68,6 procent in 2017. Meer dan een derde van de kan didaten haalde dit jaar de eindstreep dus niet. Dramatisch, want dit zal een nog grotere uittocht van havisten in spe naar scholen buiten Den Helder in de hand werken. Juni 2018. Derde 24-uurs Samenloop voor Hoop tegen kanker in het Timorpark brengt 33 duizend euro op. (DHfoto) 30

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 30