Van het bestuur Frans van de Wetering Geachte leden, Ook tijdens deze hete zomer van 2018 zijn vele vrijwilligers bezig geweest om voorbereidingen te treffen voor diverse evenementen, projecten en lezingen dit najaar! Hieronder een aantal voorbeelden van deze activiteiten. De Helderse Historische Vereniging heeft in de hoofdentree van de voorma lige Vroom en Dreesmann een kleine fototentoonstelling gerealiseerd. Daar zijn originele foto's van de opening in 1966 te zien met Ard Schenk en zijn spectaculaire vervoermiddel (helikopter en een T-fordi). Ook foto's van de bouw en het interieur zijn daar tentoonge steld. Leuk om deze foto's te zien als u toch in de Beatrixstraat loopti De Projectwinkel Stadshart wordt eind augustus/begin september, verplaatst naar de Beatrixstraat in het voormalige pand van Vroom en Dreesmann, direct onder de markante koepel. Onze vereni ging zal daar samen met woningstich ting, zowel de historie als de nieuwe pro jecten in Den Helder uitdragen en toe- lichteni De nieuwe projectwinkel met beeldbepalende maquette van het stadshart is een grote trekpleister voor bezoekers en inwoners van Den Helderi Tien jaar geleden startten Zeestad, de gemeente en Woningstichting met het opknappen van de Helderse binnenstad. Het feest "Stadshart op Koers" belooft op 31 augustus en 1, 2 september te zorgen voor een waar feest voor onze binnenstad. Het feest gaat van start met de onthulling van de dubbele bolder van 6 meter hoog, waarop de maritieme geschiedenis van de stad staat geschre ven. Ook hieraan heeft onze vereniging haar medewerking verleend, ondermeer door het aanleveren van de teksten op deze icoon voor onze maritieme stad. Het is een teken waarbij de diepe ver bondenheid met de zee en de zeevaart in vorm en betekenis samenvallen. De teksten verbeelden dat wat overblijft na het denkbeeldige stijgen en dalen van het waterpeil: de zin voor geschiedenis, de namen, de gedichten en de herinne ringen. De Helderse Historische Vereniging is met een stand aanwezig tijdens de zes tiende editie van op de "55+ beurs" in de Stadshal van De Kampanje op 2 oktoberi Laat u informeren over onze lezingen en presentaties, ons stam boomonderzoek (genealogie) en het archiveren van historisch film- en foto materiaal. Graag attendeer ik u - nu al - op ons Jubileumboek (in wording). Het boek zal tijdens de algemene ledenvergade ring (op dinsdagavond 13 november in de Morgensterkerk) worden uitgebracht ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de Helderse Historische Vereniging. Het boek heeft nu nog de werktitel "Uit Beeld" en gaat over gebouwen, bedrij ven, bruggen, enz. die in Den Helder verdwenen zijn. Door middel van foto's en aan de hand van de verhalen die daaraan zijn verbonden, wordt een beeld geven van hoe het er nu uitziet of aan toe gaat. Het streven is om foto's van de bouw, het originele interieur of het gebruik te laten zien. Het zijn onge veer negentig korte verhalen met vooral veel foto's. De doelstelling van het boek is om aan te geven hoe mooi Den Hel der was en hoe mooi Den Helder nu weer is. Iets om naar uit te kijken! Ook deze keer is de redactie erin geslaagd een prachtnummer van het "Levend Verleden" te maken die het lezen, ervan te genieten en het bewaren waard is. Ik wens u veel leesplezier. 2

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 2