categorie - het middensegment -het beste mkb-bedrijf van Noord-Holland noemen. Het bedrijf fabriceert licht gewicht plastic fusten voor de dran kenindustrie. De slagerij van de broers Robin en Mike Duijzer in Nieuw Den Helder is goed voor zilver. De luilaknacht verloopt rustig. Pre ventieve maatregelen tegen vanda lisme lijken te werken. Maar het kan ook zijn dat de jeugd van tegenwoor dig er geen trek meer in heeft voor dag en dauw op te staan om herrie te maken. Dit soort spelletjes gaat tegen woordig per computer. Den Helder beleeft zonnige pinkster dagen, met de traditionele kermis in Huisduinen en de oosterse braderie Pasar Malam op Willemsoord. De Lokale Omroep Stichting (LOS) viert haar 30e verjaardag met een feest avond voor haar medewerkers. De LOS is niet alleen te volgen via een radio- en tv-kanaal, maar ook op het internet via een website, app, face- book, twitter en een YouTube-kanaal. Zwemmers en bezoekers van het Heersdiep moeten het complex hals overkop verlaten vanwege een aantal accu's die spontaan aan een meltdown zijn begonnen. Bij de evacuatie raakt niemand gewond. Daags na het inci dent kan men weer terecht in het aquacentrum, het zwembad dus. Was het vluchten geblazen voor de zwemmers, demissionair havenwet houder Edwin Krijns moet spitsroe den lopen in een commissievergade ring. De haven heeft dringend 7 mil joen euro nodig en daarna nog eens 14 miljoen. Gemeenteraadsleden wil len weten waarom er zoveel geld nodig is en waar het naartoe gaat. Achterstallig onderhoud aan kades en tegenvallende omzet bepalen Krijns' antwoord. Komt het geld er niet, dan gaat de Port of Den Helder domweg failliet. En andermaal is de marine- stad een molensteen rijker. Immers, we hadden Willemsoord en schouw burg de Kampanje al. Een politie-pop-up-post. Een wat? Ja een politie-pop-up-post. Die bestaat uit een tafel en een stoel met een Hel- derse wijkagent er bij. Die kun je dan allerlei vragen stellen. Een dergelijke vliegende politiepost komt op de Jut- tersmarkt waarvan de eerste op dins dag 26 juni gehouden wordt. De proef om daklozen om zes uur in plaats van negen uur 's avonds binnen te laten in het opvanghuis aan de Bas singracht blijkt succesvol. Het brengt meer rust in de tent, meer ruimte voor sociale activiteiten en een goed gesprek. De Visbuurt is er blij mee. Zo blijkt maar weer dat een inlevende benadering van het daklozenpro- bleem meer zoden aan de dijk zet dan uitsluiting en verwijten in de trant van 'eigen schuld, dikke bult'. De familie De Jong van het gelijkna mige De Jong Assurantiën (sinds 1954) verkoopt haar bedrijf aan Nemassdeboer uit Volendam. De Jong heeft 65 werknemers verdeeld over vestigingen in Den Helder, Scha- gen en Alkmaar. Frank en Bart de Jong verlaten het bedrijf. Paul de Jong (61) gaat nog vier jaar door. Juni 2018 Operettekoor Harmonie zegt af voor de Dag van de Muziek van zaterdag 2 juni. "Bijna de helft van het koor ligt in het ziekenhuis met hartproblemen, darmproblemen of moeten een ope ratie ondergaan", meldt woordvoerder Gerard Woestenburg in de Helderse Courant van 1 juni. Het oplaten van ballonnen tijdens evenementen gaat verboden worden. Het lijkt een futiliteit, maar het is een stapje vooruit in de bestrijding van de plastic soep die op wereldwijde zeeën drijft. Ballonnen hebben namelijk de neiging om bij aflandige wind zee waarts te zweven. De verhuizing van een wietwinkel van de Koningstraat naar de Zuidstraat gaat definitief niet door. Tenminste, als het aan de Helderse gemeenteraad ligt. Er was een hoop gedoe over, wat wethouder Lolke Kuipers vlak voor de verkiezingen van 21 maart de kop kostte. Nieuw Den Helder wordt opgeschrikt door weer een autobrand, de vierde binnen veertien dagen. Is hier een pyromaan aan het werk? De 64e Tour de Lasalle kent zondag 10 juni een sensationele ontknoping. Voorafgaand aan de laatste van de vier wedstrijddagen zijn de renners Joris Blokker en Thijs Zuurbier de grote favorieten voor de eindoverwin ning. Maar zoals het spreekwoord wil Juni 2108. Gruwelijk spannende attractie op GameDay op Willemsoord. Een buitenmodel luchtkussen dat schoonspringers opvangt die zich met ware doodsverachting van zon 20 meter hoogte naar beneden storten. (DHfoto) 29

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 29