Beter voor Den Helder in het ver keerde keelgat. Haar voorman, Carlo Assorgia, begint subiet aan een eigen formatie, waarbij hij ook Partij voor de Vrijheid (PVV) betrekt. Commotie alom, opwaaiend stof en rondvlie gende pros en contra's. De mêlee is compleet. Waarop de Stadspartij afaaakt, wat einde oefening betekent voor wat de 'coalitie stiekem' is gaan heten. Nagel intussen verwijt voorman Assorgia van Beter voor DH onbe trouwbaarheid en wil verder nooit meer iets met de Helderse politiek te maken hebben. VVD en vooral het CDA voelen zich in hun hemd gezet. Maar eigenlijk staat de hele Helderse politiek (weer eens) voor schut. Tegen deze achtergrond voltrekt zich de afscheidsborrel van mister Hel- derse Courant, de journalist Ronald den Boer. Net geen veertig jaar ver sloeg hij groter en kleiner Helders nieuws. Den Boer gaat op 58-jarige leeftijd beginnen aan een nieuwe uit daging als stafmedewerker bij Woningstichting. Het krimpende inwonertal van Den Helder tikt door in een dalend aantal aanmeldingen van eersteklassers voor het voortgezet onderwijs. De PvdA- coryfee John Kasander overlijdt op 65-jarige leeftijd. Koningsdag ver loopt weer beregezellig en nagenoeg rimpelloos. Zes Heldernaren worden benoemd in de Orde van Oranje-Nassau, allen wegens bewezen maatschappelijke diensten, meest als vrijwilliger. De gedecoreerden zijn: Bert Visser (76), Wijnand van Leenen (67), Dirk Reitsma (76), Henk van Ostaden (80), Jaap Rienstra (81), Joop de Jong (71). Mei 2018 Het olie- en gasplatform wordt de Helderse haven uit gesleept. Het wacht sloop in Afrika. Denhelderopdekaart.nl krijgt er 55 foto's uit de Tweede Wereldoorlog bij. De site maakt onder meer het erfgoed van de stad zichtbaar. Het is een geza menlijk initiatief van het Regionaal Archief Alkmaar en de Helderse His torische Vereniging. Terwijl Texel en Hollands Kroon nieuwe colleges verwelkomen, sleept de vorming ervan zich in de marine- stad voort. Het zijn vooral de partijen Beter voor Den Helder en het CDA die met rooie koppen tegenover elkaar staan. De christendemocraten willen met de VVD scheep gaan. De lokale partij Beter voor DH absoluut niet. De rijen sluiten zich voor 4 mei Dodenherdenking. Bevrijdingsdag 5 mei verloopt niet zo uitbundig als Koningsdag op 27 april. De Loop groep Huisduinen Friends brengt hardlopend het bevrijdingsvuur van- uit Wageningen naar een grachtenfes tival. Dit in het kader van de Natio nale Bevrijdingsvuur-estafette. Den Helder is een stad en dat betekent contrast. Op Hemelvaartsdag geniet een verfijnd schouwburgpubliek in de Hortus Overzee van het Théatre du Jardin met vaudeville en poëzie. Daags daarna ontrolt zich in Julianadorp voor een breed publiek een luidruchtig festival met brullende en somtijds smerige dieseldampen uitbrakende tractoren. Toch hebben beide evene menten een gemene deler: bier. In de Hortus wordt een nieuw tuinbier van de brouwerij Helderse Jongens gepre senteerd. Bij de trekkers zet het gerste nat ook de toon, maar dan als een soort van Niagarawaterval. De Bonaire op Willemsoord krijgt haar tuigage terug, waaronder het zogeheten lopend want. Stukje bij beetje krijgt de oude dame in Dok I haar luister terug. Varen zal ze echter nooit meer. De zon schijnt uitbundig en de Hel- dernaren genieten met volle teugen van hun mooie stad, dorp, wijk, buurt, straat of tuin. Ten stadhuize evenwel werken de politici zich in het zweet voor een nieuwe coalitie. De partijen Beter voor DH en het CDA hebben elkaar diep in de ogen geke ken en zijn een verstandshuwelijk aangegaan. Formatiepoging nummer vier is aan de orde en die moet leiden tot een wethoudersploeg die kan reke nen op steun van niet minder dan 7 partijen: Beter voor DH, CDA, VVD, ChristenUnie, Seniorenpartij, PvdA en de Stadspartij. Twee formateurs werken eraan: Hans Huibers en Kees Boelema Robertus. Op het strand blijken driekwart eeuw na de Tweede Wereldoorlog nog altijd explosieven te liggen. Granaten en scherpe kogels. In een paar weken tijd treft een speurder met een detector er zo'n 150 onder het zand aan. Het Nieuwedieper Visserskoor bestaat 45 jaar. Ooit telde het 120 leden, nu zijn het er 60. Het Helderse Light weight Containers mag zich in zijn Mei 2018. Carlo Assorgia van Beter voor Den Helder (links) en Harmen Krul van het CDA zijn hoofdrolspelers formatie nieuwe college van B en W. (DHfoto) 28

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 28