Helderse Historische Voorvallen Ruud Claessen April 2018 Marinekantine 't Meeuwennest moet sluiten wegens een muizen en rattenplaag, lekkende leidingen en een slecht functionerend riool. Kortom, het gebouw is versleten, wat het zoveelste voorbeeld is van een kapot bezuinigd defensieap paraat. Oud-Kamerlid Hans Huibers treedt aan als formateur van een nieuw college. De partijen Beter voor Den Helder, CDA, Stadspar tij, ChristenUnie, Seniorenpartij en de PvdA zijn betrokken bij het proces. Na een kortstondig ziekbed overlijdt op 91-jarige leeftijd Aat Rietveld. Hij was een docent Nederlands uit dui zenden. Begonnen als onderwijzer, ging Aat Rietveld met pensioen als conrector van de toenmalige open bare scholengemeenschap Nieuwed- iep. Naast zijn leraarschap vervulde hij talloze bestuursfuncties op maat schappelijk gebied. Zeven tot achthonderd motorrijders, die geld inzamelen voor Molukkers die om politieke redenen in Indonesië gevangen zitten, mogen op zaterdag 14 april van burgemeester Schuiling geen lunchstop houden op Willemsoord. De eerste burger vreest voor de bereik baarheid van de binnenstad. Ook zou den leden van het omstreden motorge zelschap Satudarah meerijden en die zijn niet welkom in de marinestad. De motards wijken uit naar De Zingende Wielen in Den Oever. De Koninklijke Vereniging van Marine officieren (KVMO) bestaat 135 jaar. Nog een cijfer: Den Helder telt niet minder dan 89 bij de Kamer van Koop handel geregistreerde kapperszaken. Na afloop van het jaarlijkse school- voetbal krijgt Ron van der Graaf (57) de eretekenen opgespeld van het lid- maatschap in de Orde van Oranje- Nassau. Van der Graaf is Mister Schoolvoetbal; hij organiseert het toernooi bij wijze van spreken in zijn eentje. Bureau MVRDV toont een ontwerp voor een nieuw Helders icoon, de Sea Saw. Het gevaarte moet bovenop de dijk komen bij het vroegere Huys Tijdtverdryf aan de Kanaalweg. Dinsdag 17 april is zo'n dag dat je wist die zou komen, om maar even met de majesteit te spreken; de gemeente gaat over tot de ontruiming van het Rob Scholte Museum in het oude postkan toor aan de Middenweg. De voorspel bare storm op de sociale media barst los. De een spreekt zijn afschuw uit over de ontruiming, de ander juicht de operatie juist toe. De landelijke kunstwereld schudt het hoofd, de plaatselijke kunstscene blijft muisstil. In een extra raadsvergadering verde digt burgemeester Schuiling de ont ruiming. Het verwijt dat er rancune in het spel is jegens Scholte, werpt hij verre van zich. Nepfeiten, halve waar heden en verzinsels hebben een beeld geschapen dat er niet is. Aldus Schui ling. "Wij respecteren de rechter, ook in Den Helder! We zijn geen Gallisch dorp of Palermo aan Zee. (-) Wij zijn geen corrupt gezelschap, er is een democratisch besluit genomen, er is een gerechtelijke toets geweest en die leidde tot ontruiming." Het offshore platform dat de skyline van Den Helder sinds eind 2015 ver prutst gaat uit de haven verdwijnen, zo wordt gemeld. De Willibrordkerk in Julianadorp bestaat 50 jaar. Het gebouwtje heeft veel weg van een bol lenschuur, wat niet wegneemt dat de gelovigen er zeer verknocht aan zijn. Na een mislukte formatiepoging geeft Hans Huibers het stokje door aan Jan Nagel van de landelijke partij 50Plus. Nagel staat bekend als een politieke Houdini. Aan hem de schone taak om illusies om te zetten in keiharde werke lijkheid, dat wil zeggen een college dat kan rekenen op een stabiele meerder heid in de nieuwe gemeenteraad. In Nagels ogen hoort de VVD daarbij en de senator gaat dan ook met deze par tij in conclaaf. Dit nu schiet de partij April 2018. De Sea Saw is een lus die de voetganger oneindigover de dijk kan laten wandelen, met zicht op de altijd bewegende zee en stad. (Impressie bureau MVRDV) 27

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 27