Oproep vrijwilligers veel mogelijkheden voor publicatie van historische kaarten, oude gebou wen, kerken en forten die stap voor stap zichtbaar worden. Maar ook de vroegere bebouwing en verdwenen stadsdelen zijn daar te zien. Via de menuknop rechtsboven in het scherm worden de diverse thema's zichtbaar. De website is sinds 3 mei aangevuld met een nieuw thema: de Tweede Wereldoorlog. Kijk dus op de website www.denhelderopdekaart.nl Ook deze keer is de redactie erin geslaagd een prachtnummer van het "Levend Verleden" te maken die het lezen, ervan te genieten en het bewa ren waard is. Ik wens u veel leesplezier. Onder de meer dan 800 leden die wij hebben, zijn ook actieve vrijwilligers bezig om hun bijdrage te leveren aan de vereniging. Zij zijn actief bezig met voorbereidingen voor lezingen en presentaties, verdiepen zich in de genealogie, scannen en archiveren historisch materiaal op foto en film, bezorgen uw "Levend Verleden", ondersteunen met ICT, ledenadministratie, beeldbank en/of zijn direct betrokken bij de redactie. Ieder doet dat met eigen frequentie en kennis. Toch kunnen we altijd mensen gebruiken. Met name worden mensen gevraagd voor: het afnemen van interviews met personen die hun verhaal aan de vereniging kwijt willen. Op die manier kunnen verhalen en waardevolle ervaringen nog beter worden vastgelegd; versterking voor het team presentatie en onderzoek. Wij vragen extra vrijwilligers die kennis hebben van de Hel- derse geschiedenis en hun bijdrage willen leveren; gastheer/-vrouw. Omdat vele vrijwilligers tijdens onze openingstijden bezig zijn met hun eigen activiteit, zijn we op zoek naar extra mensen die onze bezoekers in School 7 kunnen opvangen en te woord kunnen staan; communicatie/promotie. Extra mensen die bereid zijn om op evenementen en markten de HHV te vertegenwoordigen; versterking van de werkgroep genealogie (zie ook de vorige uitgave van Levend Verleden). Graag wil het bestuur het vele werk van een aantal van onze huidige vrijwilligers ontlasten door het aantrekken van nieuwe mensen. Als u hiervoor beschikbaar bent en daarmee de vereniging wilt steunen, verzoeken wij u bij voorkeur het contactformulier op de website te gebruiken, maar mailen of bellen mag natuurlijk ook, of kom dinsdagochtend langs bij ons in School 7! Aandachtig luisteren de vrijwilligers naar de uitleg in de Traditiekamer op het Maritiem Vliegkamp De Kooy. 3

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 3