Cursussen van het Regionaal Archief Alkmaar Omslagtekst achter Inhoud Heeft u belangstelling voor het volgen van een cursus of een work shop op het gebied waar de HHV zich mee bezig houdt? Leest u dan verder. De HHV heeft, zoals u waarschijnlijk wel weet, nauwe contacten met het Regionaal Archief Alkmaar. Het RAA bewaart archieven van overheden en van particuliere instellingen en perso nen, zoals kerkgenootschappen, ver enigingen, stichtingen, bedrijven en families. Daarnaast is er een uitge breide bibliotheek aanwezig en een grote verzameling beeldmateriaal Door het Regionaal Archief Alkmaar is aan de HHV de vraag voorgelegd of er bij de leden van de vereniging behoefte is aan het volgen van een cursus of workshop. Bijvoorbeeld over een van de volgende onderwerpen: - zoeken in archieven naar Den Helder, - zoeken naar huizen, winkels, gebouwen in het verleden, - zoeken in notariële en rechter lijke archieven, - zoeken naar familiegeschiedenis. Het RAA verzorgt ieder jaar een work shop/cursus familiegeschiedenis voor de Helderse Volksuniversiteit, en zij willen ook graag onze vereniging van dienst zijn. Zij geven de cursussen/ workshops gratis, omdat het ook in het belang van het RAA is dat de mensen het Regionaal Archief kunnen vinden en hun bronnen kunnen gebruiken. Daarnaast kan het volgen van een cursus goed zijn voor de persoonlijke ontwikkeling van de deelnemer maar ook in het belang van onze vereni ging. Wellicht dat iemand bereid is als vrijwilliger actief te worden. Maar het RAA heeft ook aangegeven dat zij open staan voor suggesties van onze kant wat betreft de aard van de work shop/cursus. Dit is het moment om te peilen of er interesse is in het volgen van een cur sus. De cursussen zullen in overleg na de vakantieperiode gegeven kunnen worden. Men kan zich opgeven bij de secretaris van de vereniging. Heeft u interesse in een onderwerp? Laat het ons weten. Bestuur HHV Een stukje Oud Den Helder jaren '20. Onderaan de Singel. Van boven naar beneden loopt de Laan uitkomend op de brug naar de nog aan te leggen Krugerstraat. Toen deze luchtfoto gemaakt werd was het gebied buiten de Singel nog tuinbouwgrond, vandaar de afgesloten brug. Rechtsboven de achterkant van de Westerkerk. Het hoge gebouw achter de kerk aan de Laan is de Fröbelschool. De kleine huisjes ervoor staan op het Molenerf. Hier stond reeds in de Franse tijd een molen. Linksboven is het grote gebouw (met oprit naar de Laan) de ambachtsschool. Het huis met het torentje, helemaal linksboven, is het raadhuis aan de Dijkstraat. De laatste raadsvergadering was daar op 10 januari 1927. Het Oude Den Helder, van de dijk tot aan de Singel, werd in opdracht van de Duitse bezetter vrijwel geheel gesloopt. 2 Van het bestuur, Frans van de Wetering 3 Oproep vrijwilligers, bestuur 4 Onderwijs in Den Helder met vallen en opstaan. Lo Lasschuijt 8 Rettungsboje, Jan van Tongeren 10 Georgisch ensemble was indrukwekkend perfect, Nel Rommets 12 Een Franse artillerietrein in Den Helder, Jan van Tongeren en Peter Fokko Poortvliet 18 Ontroerende brieven uit Wimmie's oorlogswinter, Wout Smit 24 Brokjes Helderse geschiedenis, John van der Kuijl 28 Helderse Historische Voorvallen, Ruud Claessen 32 Cursussen van het Regionaal Archief Alkmaar, bestuur 32

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 32