Nog meer nieuws? Ja, over het stad huis. Nu de aanbesteding voor de renovatie is mislukt, beginnen gehar naste voorstanders ervan te twijfelen. Toch maar nieuwbouw doen? B en W willen, althans drie van de vijf wet houders, een punt zetten achter de aanbesteding. Een extra raadsverga dering wordt overwogen, maar die komt er niet. En zo sleept de soap zich voort. Out of de box denken, buiten de lijn tjes kleuren oftewel tegendraadse ideeën spuien. Dat is helemaal van deze tijd. Zo lezen we dat wethouder Wagner rijtjeshuizen zou willen slo pen om ruimte te maken voor een milieustraat. En in het Helders Week blad oppert projectontwikkelaar René Coltof om Fort Erfprins om te bou wen tot een vakantiepark. Coltof geniet trouwens bekendheid als de bedenker van Port Poseidon voor buitendijks wonen aan het Marsdiep, een plan dat destijds van 'out of the box' linea recta in een diepe bureaula belandde. De journalist Chris Aalberts ontdekt dat Helderse gemeentebestuurders en raadsleden ook maar mensen van vlees en bloed zijn. Ze roddelen over elkaar, stelt Aalberts na een ongetwij feld diepgaand onderzoek vast. Oké, dat weten we dus ook weer. De tijd van morsige verkiezingsbor den met schots en scheef geplakte posters is voorbij. Althans in Den Helder. Daar prijken nu de stoere bord busters waarop vijftien partijen reclame voor zichzelf maken. Het ziet er allemaal strak en professioneel uit en elkaars posters overplakken is er niet meer bij. Den Helder Maritiem laat het doek vallen met een buffet en theatervoor stelling in de schouwburg. Maritiem organiseerde jaar in jaar uit zomer- toernooien met deelnemers uit het betaalde voetbal. Den Helder telt zes 100-plussers, allen vrouwen, onder wie mevrouw Rie Hartsuiker (1916) en mevrouw Annie Lengers (1914). Den Helder is druk, druk, druk met het heden en vooral de toekomst. Dan wil de aandacht voor het verleden wel eens verslappen. Zo werd eind 2016 van het Vliegermonument in de Tweede Vroonstraat een symbool van de RAF gestolen. De gemeente zou voor een replica zorgen, maar daar is het ruim een jaar na de vernieling nog niet van gekomen. De leukste winkel van Den Helder vind je aan de Seringenlaan in Nieuw Den Helder. Want alles is er gratis en dat al vijf jaar lang. Overvloed heet deze weggeefwinkel treffend. Maart 2018 Begin maart is het hartstikke koud. De gevoelstemperatuur ligt op minus 18 graden, maar er kan geschaatst worden en dat maakt veel goed. Lek ker warm is het in de Morgensterkerk tijdens een verkiezingsdebat. Een politieke markt met luidruchtig lovende en biedende handelaren wordt het echter niet, want kerk he! Nee, de lijsttrekkers houden het alle maal beschaafd en beperken zich tot wat speldenprikjes over en weer. Voor wie zich afvraagt waarom het toch zo stil is in de Kooyhaven die inmiddels een jaar in gebruik is. Wel, dat heeft te maken met de toegestane diepgang van bezoekende schepen: 3,3 meter, en dat is niet echt veel. Voor een beetje zeeschip is de bin nenhaven aan het Noordhollands kanaal dus niet bereikbaar. Is ook niet de bedoeling, legt de havendirectie uit. Maar dat het zo stil is aan die nieuwe havenkades zal toch ook niet de verwachting zijn geweest. De watertoren krijgt de status van gemeentelijk monument. Evenals de pastorie en de muur van de Petrus en Pauluskerk aan de Kerkgracht. Dat van die muur is een beetje jammer, want zonder die sombere stenen omheining zou zowel kerk als pasto rie pontificaal in het groen komen te staan. Achter de muur schuilt name lijk een prachtige tuin. Wat ons betreft mag ook hier de Muur vallen. Aan de lijst van gemeentelijke monu menten worden verder toegevoegd het herenhuisje Molenstraat 63, plus wat resteert van de Plantsoenstraat. Panden aan de Loodsgracht en in de Van Speykstraat zijn geschrapt, omdat ze dermate zijn verbouwd dat het oorspronkelijke karakter niet meer goed zichtbaar is. Aan de vooravond van de gemeente- Maart 2018. Pastorie en tuinmuur Petrus en Pauluskerk Kerkgracht tot gemeentelijk monument verklaard. (Foto: DVW) 30

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 30