Van het bestuur Frans van de Wetering Deze tweede uitgave van ons kwar taalblad dit jaar staat, zoals als gebruikelijk, weer bol van (histo rische) feiten, achtergronden en weetjes. Graag informeer ik u over een aantal actuele onderwerpen. In de afgelopen periode is het nodige gebeurd en in gang gezet. Zo werden tien lezingen verzorgd in zaal 7 op onze locatie door Ko Min- neboo enMaarten Noot. Zij verhaalden over de Helderse historie van Middeleeuwen tot heden, de Hel derse zeedijk, twee eeuwen Visbuurt en de geschiedenis van het Loodswe zen. Tevens werden korte films uit het archief vertoond door Jan de Vrij en Bert Weerstand. Tijdens al deze eve nementen zat Zaal 7 tot de nok toe gevuld. Dat geeft aan dat de geschie denis van Den Helder bij velen van u leeft en uw interesse heeft! Ook in het najaar zullen lezingen worden gehou den. Houd daarvoor onze website en facebookpagina in de gaten! Op 13 maart j.l. werd door mevrouw Trees van der Paard (wethouder cul tuur) de Cultuurprijs uitgereikt. Het project Historische Fotoroute is een van de drie prijswinnaars. Initiatief voor dit idee is afcomstig van City- marketing in samenwerking met de Historische verenigingen van Den Helder. Doel van de Historische foto route is dat de route een 'toen en nu' weergeeft door middel van foto's en stuk(jes) tekst om de bewoner, de bezoeker en de toevallige voorbijgan ger er op te attenderen dat het straat beeld nog maar 'enkele jaren' geleden er volledig anders uitzag. Op deze manier komen oude gebouwen, stads- indelingen en unieke geveltjes weer onder de aandacht. Hieraan verleent de HHV uiteraard graag haar mede werking! Ook dit jaar zal de Helderse Histori sche Vereniging op alle Juttersmarkten beschikbaar zijn om uw vragen te beantwoorden. Een aantal vrijwilligers van onze vereniging zijn in de project winkel van Woningstichting (Spoor straat 35) aanwezig. De Juttersmarkt begint op 26 juni en duurt tot en met 28 augustus! In de projectwinkel is informatie te vinden over de vernieu wing van de stad. De informatie is afcomstig van zowel Woningstichting, gemeente als Zeestad. De HHV toont foto's, beeld- en geluidsmateriaal van de rijke geschiedenis van onze stad. Vrijwilligers van de HHV vertellen graag over onze stad. Kom gerust langs voor informatie, zowel over de huidige plannen als over de rijke historie van Den Helder. De Projectwinkel Stadshart is voor het laatst open op 21 augustus; daarna zalde maquette wor den verplaatst naar de Stadshal in ver band met het aanstaande jubileum "Stadshart op koers". Op woensdag 25 april werd voor onze actieve vrijwilligers een excursie geor ganiseerd naar de Traditiekamer van de Marine Luchtvaart Dienst (MLD) op het vliegveld "De Kooy" De MLD is onlosmakelijk verbonden met de Helderse historie! Om half een wer den de vijfendertig deelnemende vrij willigers van de HHV hartelijk ont vangen door Dhr. W.F.C. (Wilfred) Muilwijk van de Traditiekamer. Van uit onze vereniging werd een foto aangeboden van het prille begin van het Marinevliegkamp "De Kooy" dat dit jaar precies 100 jaar bestaat. Het was een bijzonder bezoek maar ook een ontspanningsmoment door elkaar te ontmoeten. Na de lunch (de "Blauwe hap"), was het middagpro gramma, goed gevuld met een rond leiding over het Maritiem Lucht- vaarthistorisch Erfgoed in al zijn facetten. Een fijn en educatief bezoek waar iedereen tevreden op kan terug kijken. Uitbreiding van "Den Helder op de kaart". De website "Den Helder op de kaart" is een online stadskaart die het erfgoed van de stad zichtbaar maakt. Deze site wordt gevoed door de Hel- derse Historische Vereniging en biedt veel historische informatie die voor iedereen toegankelijk is! Het biedt Voorzitter HHV (links) overhandigt de foto aan Dhr. W. Muilwijk. (Foto's: Piet Zeeman) 2

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 2