Nederlandse oorlogsschepen De Ruy- ter, Java en Kortenaer in de Javazee. Het waren oorlogsgraven. Het ver moeden bestaat dat menselijke resten die bij de sloop zijn aangetroffen ergens op Java in een massagraf zijn gelegd. Nabestaanden zijn ontsteld over deze grafschennis. Indonesische autoriteiten zouden hun medewer king hebben toegezegd aan het her nieuwde onderzoek. Eerdere naspeu ringen brachten geen helderheid in deze onverkwikkelijke zaak. Gerben Creutzberg (64) neemt als Ridder in de Orde van Oranje-Nassau afscheid van de advocatuur. Hij was 38 jaar actief als vastgoedjurist bij Knu- wer Advocaten. Na een loopbaan van 33 jaar in het onderwijs neemt Dula Brandsma (63) afscheid. Gezeten in een kinderbakfiets wordt ze uitge zwaaid door leerlingen van basisschool De Meerpaal voor speciaal onderwijs. Bomalarm op het Helderse strand. In nauwelijks één week worden vijf grana ten gevonden en dat is best gevaarlijk. In de vroeger zo vredige Nicolaaskerk te Nieuw Den Helder bekampen mid deleeuws uitgedoste vechtersbazen elkaar om het hardst. Ze zijn lid van de Medieval Full Contact Combat en slaan elkaar met knuppels, bijlen en zwaarden. Gelukkig dragen de strij ders harnassen en andere bescher mende kleding. Willemsoord BV wil nachthoreca vestigen in gebouw 51 en daar is om te beginnen 850 duizend euro voor nodig. De gemeenteraad stemt er mee in, waarbij toch wel wat gegrom hoor baar is. Waarom heeft het zelfstandige bedrijf Willemsoord toch steeds weer publiek geld nodig voor investerin gen?, is de kritiek. Bewoners van de Zuidstraat en directe omgeving zijn tegen de vesti ging van een coffeeshop in een bin nenkort leegkomende winkel. Het protest daartegen klinkt luid en dui delijk op een speciaal daartoe belegde informatieavond. De tegenstanders begrijpen niet dat een verkooppunt van softdrugs uitgerekend in een soci- aal kwetsbare woonwijk moet komen. Zet de tent neer op een industrieter rein, is een van de tegengeluiden. Februari 2018 Het inwonertal van de gemeente Den Helder is 55.761, veertien personen minder dan per 1 januari. Het hospice in de Duinroosstraat bestaat dertien jaar en voorziet in een grote behoefte. Het 'bijna-thuishuis' groeit uit naar tien zorgappartemen- ten. Circa honderdveertig vrijwilligers zijn er nu werkzaam en met de uitbrei ding komen er nog eens vijftig bij. Zwemschool De Dolfijn in de Visbuurt bestaat 40 jaar. André Boon verzorgt de zwemlessen. Hij nam de school in 2000 over van Henk Amiabel, die op zijn beurt het bad had overgenomen van de familie Oostindiër. 'Dronken volkszanger uitgejouwd, kopt het dagblad van 6 februari over vijf kolommen. Met als bovenkop: 'Geruchtmakend optreden Johnny Jor- daan in Den Helder voortijdig afgebro ken'. Goh, zou het gisteren zijn gebeurd?, vraag je je als lezer af. Maar nee, het geruchtmakende optreden had in 1955 plaats. Arme Johnny, krijgt-ie dik zestig jaar na zijn tragische uitglij der nog een formidabele trap na met een krantenkop waar de honden geen brood van lusten. De volkszanger was dronken! Lachen mensen! De campagne voor de gemeente raadsverkiezing van maart is begon nen. Niet minder dan 15 partijen werken zich in het zweet voor de kie zersgunst. Voor de 31 te verdelen zetels zijn de volgende partijen in de race: Stadspartij Den Helder, VVD, D66, CDA, Helder Ona&ankelijk, Partij van de Arbeid, ChristenUnie, GroenLinks, Behoorlijk Bestuur, Vrije Socialisten, Beter voor Den Helder, Gemeentebelangen, Sociaal Lokaal Den Helder, Seniorenpartij en de PVV. Bent u er nog? Een nieuwe scene in de langlopende klucht over het Helderse stadhuis aan de Bijlweg dient zich aan. De aanbeste ding van de renovatie is mislukt. Er blijkt niet één inschrijvend bouwbedrijf in staat te zijn de vernieuwingen en de nodige verbouwingen binnen het gestelde budget te kunnen uitvoeren. Dit nieuws is het resultaat van een lek naar de Helderse Courant, want het vastlopen van de aanbesteding is nog geheim. De jacht op het lek is geopend. Een paar saillante cijfers bereiken ons: de twee flitspalen aan de Lange- vliet leveren de schatkist jaarlijks meer dan 200 duizend euro aan snel heidsboetes op. Februari 2018. De sleper Noordzee ligt al geruime tijd voor de kade van Willemsoord te wachten op een nieuw hart, maar nu komt het er toch van. De oude stoomketel uit 1922 is uit het binnenste van het schip getakeld om ruimte te maken voor een gereviseerd en jonger exemplaar. (Foto: DVW) 29

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 29