Helderse Historische Voorvallen Ruud Claessen Januari 2018. Bronzen medaille KNRM voor Ben van Kuringen (links), hij is 25 jaar schipper/bemanningslid van de reddingboot te Den Helder. Jeroen Lemmen is 10 jaar actief voor de reddingmaatschappij en goed voor de medaille Openbare Orde en Veiligheid. (Foto: KNRM) Januari 2018 Woensdag 3 januari. In de Hortus Overzee sneeft een vijftien meter hoge conifeer onder het geweld van een ontketende windgod Aeolus. Een nieuw jaar is begon nen. Toch houdt stormachtig Den Helder er als zonnige gemeente de moed in; ook 2018 gaat een mooi jaar worden. Roy Slort en Carlo Assorgia komen uit de bus als de gemeenteraadsleden van het jaar 2017. De vakjury verkiest Slort, terwijl het publiek de voorkeur geeft aan Assorgia. De nieuwssite Den Helder Actueel organiseert de verkie zing elk jaar. Wat de Helderse gemeenteraad bij uitstek zèlf organi seert zijn afsplitsingen. Begin januari is het wèèr raak. Wegens een flirt met de Partij voor de Vrijheid (PVV), verlaat Marcel de Knijf de fractie van Beter voor Den Helder en begint voor zichzelf. Per 9 januari telt de Helderse gemeenteraad 13 fracties, waarvan 7 eenpitters. De schade in Den Helder door vuur werk tijdens Oud en Nieuw wordt besomd op 3500 euro. Hollands Kroon meldt 8500 euro aan wegge gooid geld en in Schagen - u weet wel, waar het altijd véél gezelliger is dan in Nieuwediep - bedraagt de verliespost minimaal 10 mille. Bij werkzaamheden aan de Duinweg komt een 'vergeten' bunker van voor de Tweede Wereldoorlog onder het zand tevoorschijn. Slager Duijzer wint bij de Helderse Ondernemersvereni ging de titel Ondernemer van het Jaar 2017. Op donderdag 18 januari raast ander maal een storm over de stad. Prettige bijkomstigheid is de partij hout die bij Huisduinen aanspoelt. Die wordt dus subiet gejut. De palen en balken gaan gebruikt worden voor het opknappen van de Kroontjesbunker, ook in Huis duinen. Voorzitter Nico Bais van de Voedsel- bank Den Helder neemt niet minder dan 320 duizend Douwe Egberts waardepunten in ontvangst uit han den van Gert de Haas van de Lions. De serviceclub verzamelde de punten, die de Voedselbank vervolgens inwis selt voor pakken koffie. De provincie draagt bij in de restaura tie van een aantal Helderse monu menten. Voor de Nederlands Her vormde kerk aan de Weststraat is iets meer dan 71 duizend euro gereser veerd en voor de restauratie van het Casino in Huisduinen 130 mille. De gemeenteraad gaat akkoord met de vestiging van FS Engineering op Willemsoord. Het bedrijf restaureert auto's van het legendarische merk Bugatti. Bemoedigend nieuws voor Den Hel der. Rekenmeesters van de provincie zijn tevreden over de financiële huis houding van de gemeente. De begro ting over een tijdsbestek van meer- dere jaren is sluitend, zo constateert de bestuurlijke toezichthouder in Haarlem. Slecht nieuws voor rokers: ook Den Helder streeft naar een gezonde samenleving, dus moet een peuk opsteken bij speeltuinen, schoolplei nen en sportvelden verboden worden. Rook van open haarden en houtka chels blijft vooralsnog buiten schot. De Kijkshop gaat failliet en dat bete kent wéér een lege plek in de Spoor straat. Jan Rooijackers komt op 62-jarige leeftijd plotseling te overlijden. Hij was jarenlang een van de drijvende krachten achter filmhuis Cinema Zevenskoop. Dansschool, opslagplaats, klimcen- trum enz. Waar de vroegere rooms- katholieke OLVOO-kerk in de Vis- buurt niet voor gebruikt is. Nu zijn er weer plannen om er appartementen in te bouwen. We gaan het zien. De kerk in de Pilo dateert van 1876. Defensie wil nader onderzoek naar het illegaal lichten en slopen van de 28

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 28