AfzMevr. Steffens-Oostsndorp Alkmaar, Korte Landstraat I4.2 Deze geboorteaankondiging via het Rode Kruis heeft Wim Steffens nooit bereikt. ook best. Vooral onze schat maakt het best. Hij heeft vandaag maar 2 vuile luiers gebracht gelukkig. Gisteren nog 6. Woensdag wel 14, dus kan je nagaan hoe blij of ik nu ben. Ik heb net onze zoon op zijn welterusten gebracht, hopende tot morgenoch tend 7 uur. Verleden week werd hij almaar om een uur of twee wakker met een vuilen broek en honger. Dan kreeg hij een fleschje thee en ging hij weer slapen. Ik ben vanmiddag naar de trein geweest, maar weer niets. Ik hoop dat je vannacht voor de deur staat.' Op 10 juni 1945 meldt Wim in zijn plakboek: 'Afscheid St. Oedenrode. Naar huis. HOERA!' Wim Steffens kreeg op 29 januari 1946 toestemming om met zijn gezin terug te keren naar Den Helder. Tot zijn pensioen werkte hij als kantoor bediende bij aannemer Kersbergen. Hij overleed in 2010, 98 jaar oud. Zijn vrouw stierf in 2003 op 89-jarige leef tijd. ffien wij, op zoek naar de babyfoto van 'Wimmie', bij de inmiddels 73-jarige Willem Steffens aanklopten, bleek dat zijn ouders het plakboek met de oorlogscorrespondentie voor hem altijd gesloten hebben gehouden. De inhoud verraste en ontroerde hem Eeey. Willem werkte als tekenaar bij het Marine Elektronisch en Optisch bedrijf." Hij was getrouwd met Suus de Jong, die vorig jaar overleed. Hij heeft een moeilijk leven achter de rug. Dat komt vboral door de suikerziekte, waarvan de symptomen zich al ver toonden vanaf zijn geboorte. Toegevoegd door de auteur. Lies en Wim Steffens met hun zoontje een jaar na de oorlog. (W.P. Steffens) 23

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 23