Oproep werkgroep genealogie Inhoud Ger Lemson Verbonden zijn met de geschiedenis van Den Helder. Dat doet u door het lezen van dit blad Levend Verleden, evenals door het bijwonen van de drukbezochte foto- en filmpresentaties van leden van de HHV. Den Helder is een uniek gebied, niet alleen om zijn ligging, maar ook om zijn rijke geschiedenis vanaf het ontstaan van Huisduinen naar het hedendaagse Den Helder. De geschiedenis van gebouwen, straten, kaarten, plattegronden, foto's, filmpjes, de Marine, Rijkswerf, Redders, Vissers, oud Den Helder, Visbuurt en ga zo maar door, is onlosmakelijk verbonden met de bewoners van deze stad. Vooral bijzonder, omdat ze van heinde en verre, Marine en visserij, hier zijn neergestreken en evenzo de geschiedenis van elders hebben meegenomen. Hun geschiedenis maakt dus onderdeel uit van het levende verleden van Den Helder. Een kleine groep, slechts vier personen, vormt de nog jonge genealogische werkgroep van de H.H.V. Zij verdiepen zich in het verzamelen van familiegegevens, kunnen helpen met het opzetten van stambomen, geven informatie en advies over genealogie aan bezoekers die op dinsdagmiddag binnenlopen in School 7 en/of helpen met het opzetten van hun familiegeschiedenis. Wanneer hun directe verbondenheid met de geschiedenis van de stad daarbij wordt gevoegd, maakt dat niet alleen hun persoonlijke geschiedenis completer, maar ook die van Den Helder. Al met al kunnen we het niet alleen. Het gaat bij ons om het voortbestaan van de werkgroep. Eens gaan wij ook behoren tot het verleden en we willen graag dat ons werk wordt voortgezet en behouden blijft voor de HHV. We zouden het daarom op prijs stellen als de werkgroep wordt uitgebreid met leden van de HHV met belangstelling voor genealogie. Hebt u affiniteit met genealogisch onderzoek en wat tijd over, dan zouden wij het prettig vinden als u contact met ons wilt opnemen. Daarbij zijn ook uw inbreng en ideeën van essentieel belang. We zijn op de dinsdagmiddagen van 13.30 tot 16.00 uur aanwezig in het kantoor van de HHV in School 7. 2 Van het bestuur, Frans van de Wetering 3 De watersnoodramp van 1953, Maarten Noot 5 De Helderse reddingboot 'Prins Hendrik' in de 1 februari nacht van 1953, Jan T. Bremer 10 De Storm, Jan Runnenburg 12 Hulpacties watersnoodramp, mevrouw M. Mulder-Faassen 15 Oproep werkgroep Genealogie 16 Bij Wilhelmina was je in betere handen, Ruud Claessen 20 Helderse zeevis in Artis aquarium, Rens Schendelaar 24 Ver Dwalen XIV, Ko Minneboo 27 Helderse Historische Voorvallen, Ruud Claessen 32 Oproep werkgroep genealogie, Ger Lemson 32

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 32