Hij zal worden herinnerd als een innemende persoonlijkheid: zeggen waar het op staat, doen wat gedaan moet worden. De gemeenteraad bedankt B. Haitsma (VVD) voor zijn inzet als wethouder. Zijn partij zegde in oktober de samenwerking op met de coalitie van CDA, D66, PvdA en Stadspartij. Zie hierboven. Diezelfde raad schiet de noodlijdende schouwburg de Kampanje toe met 300 duizend euro om het verwachte verlies over 2018 te compenseren. Ook het bedrijfsverlies van 3 ton over 2017 wordt afgedekt met gemeenschapsgeld. De Helderse Courant besteedt in een aantal afleveringen aandacht aan de inval van de Duitsers op 10 mei 1940 tot en met de capitulatie op 14 mei van dat jaar. De krant baseert zich daarbij onder meer op gevechtsrap portages die zijn opgemaakt na de zo desastreus verlopen meidagen. De verslagen zijn te lezen op de site van het Nederlands Instituut voor Mili taire Historie. Ook het dagblad van donderdag 14 december staat bol van de geschiedenis. De krant wijst op een avondwandeling die je kunt maken langs tal van aangelichte gebouwen. Zo wordt het werfleven van toen geprojecteerd op de toneeltoren van de schouwburg op Willemsoord. Elders op de oude rijkswerf lichten eveneens voorstellingen op. Het thema is Vertrekken en terugkomen. Verder ruim aandacht in het dagblad voor de inspanningen van onder anderen Jack Heerlien en Thijmen van Grondelle om Fort Harssens weer toonbaar maken. 'Den Helder heeft prachtige forten en bunkers, maar dit is toch het geheimzinnigste, het spannendste fort', zegt Heerlien in de krant. In het Huis van de Wind, het vroegere VVV-kantoor, is een expositie te zien van oude foto's van de Spoorstraat. Eind december opent een editie van het Helders Weekblad met een bericht over nieuwkomers die een speciaal certificaat voor inburgering ontvingen uit handen van burgemeester Koen Schuiling. De uitreiking was tegelijk de afronding van het project 'De nieuwe Heldernaren' waarin organisaties zoals de Helderse Uitdaging, het Internationaal Vrouwencentrum en de gemeente samen optrokken. Dergelijke projecten moeten de maatschappelijke positie van statushouders verbeteren en ze meer kans op werk en inkomen bieden. Bijzonder nieuwtje aan het einde van het jaar in de Helderse Courant. Den Helder afdoen als windcity is bewijsbare onzin. Meetgegevens van het KNMI wijzen namelijk uit dat het in Nieuwediep echt niet harder waait dan elders. Ja, op Vlieland, daar waai je uit je verschoning. Of in IJmuiden en Hoek van Holland. Meetpunt De Kooy in Den Helder staat pas op de 18e plaats van het windlijstje, achter Hansweert en Stavoren. In de jaarlijkse race om zonnigste plek van het land eindigt Den Helder helaas op de tweede plek achter Vlissingen. December 2017. Light Light Show zet Willemsoord in wonderbaarlijk licht. (Foto: George Stoekenbroek) 31

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 31