December 2017. Extra certificaat inburgering voor nieuwe Heldernaren. (Foto: George Stoekenbroek) postkantoor aan de Middenweg. Het complex is door de gemeente voor 6,5 ton verkocht aan bouwbedrijf Tuin. De nieuwe eigenaar wil ruimte blijven bieden aan het Rob Scholte Museum dat in het gebouw gevestigd is. Tuin wil er tevens appartementen in reali seren. Oogt fantastisch, maarrr eehhh, er lopen nog wèl een paar pro cedures die als een zware juridische mist om het kunstmuseum hangen. Tristan Vullings (10), Lysanne de Vries (9), Roxèn Klein (8), Sharona de Leer (15), Daniëlle van Iperen (14), Sophie van der Reep (10), Dennis Cup, Sven de Boer, Koen Hufcens (alledrie 17) ontvangen van de gemeente een jeugdlintje. Als blijk van waardering voor hun maatschap pelijke verdiensten. December 2017 Het inwonertal van Den Helder vertoont sinds jaar en dag een dalende tendens. De teller staat per 1 december op 55.866 ingeschrevenen. Bewoners van De Schooten doen er alles aan om hun wijk veilig te houden. Zo controleren ze de snelheid van verkeersdeelnemers en de fietsverlichting. De spoedeisende zorg en de acute verloskunde in het Helderse ziekenhuis zijn voor langere tijd gered nu de zorgverzekeraars VGZ en Zilveren Kruis er garant voor staan. Geruime tijd zag het ernaar uit dat genoemde zorg zich wegens geldgebrek zou concentreren in de Alkmaarse vestiging van de Noordwest Ziekenhuisgroep. Verder nieuws uit het hospitaal: gynaecoloog Wilma Smit neemt afscheid, ze was 21 jaar verbonden aan het Gemini Ziekenhuis. De Jeugdmonitor 2017 wijst uit dat Helderse jeugd bovengemiddeld in aanraking komt met de politie. Een verklaring hiervoor zou kunnen lig gen in de zwakke sociaaleconomische structuur van de stad. De monitor is gebaseerd op cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Enig tumult ontstaat als blijkt dat Den Helder geen rode ster heeft gekregen van het provinciebestuur. Het merkte ken heeft niets te maken met het bekende biermerk, maar alles met de verdere ontwikkeling van het strand- toerisme. Denk daarbij aan huisjes, evenementen en andere commerciële commotie. Petten en IJmuiden heb ben wel een ster gekregen. De ijsbaan in de Beatrixstraat is vanaf 8 december weer vol in bedrijf. Meer dan 250 vrijwilligers houden de baan glad en gezellig: toezichthouders, kassamedewerkers, scholieren van het ROC, ehbo-ers en de brandweer. De laatste zorgt voor de benodigde 65 duizend liter water. De ijsbaan wordt mede mogelijk gemaakt door een leger aan sponsoren. Er kan niet min der dan 40 dagen geschaatst worden. Op 81-jarige leeftijd overlijdt Luc van der Wal Hij was ereburger van de gemeente Den Helder en ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Van der Wal gold sinds de jaren zestig als een van de grotere Helderse bouwheren. 30

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 30