Van het bestuur facebook fa Frans van de Wetering Geachte leden, Op de Algemene Ledenvergadering van 14 november j.l. ben ik gekozen als uw voorzitter. Een voorrecht en genoegen om direct betrokken te zijn bij de Helderse Historische Vereniging. Daarmee volg ik Ko Minneboo op die bijzonder veel heeft gedaan voor de Helderse Historische Vereniging. Daarvoor ben ik hem dankbaar. Ko zal zich vanaf nu specifiek inzetten voor onderzoek en presentaties. Als ik om me heen kijk bij ons op de locatie in SCHOOL 7 en alle vrijwilligers bezig zie, geeft dat mij het gevoel dat ik aan boord van een goed getuigd schip sta, onder vol zeil met een toegeruste, enthousiaste en adequate bemanning. Deze mensen zijn actief bezig met voorbereidingen voor lezingen en presentaties, houden zich bezig met stamboomonderzoek (genealogie), archiveren historisch materiaal op film en foto, ondersteunen achter de schermen met ICT, leden administratie, beeldbank en/of zijn direct betrokken bij de redactie van LEVEND VERLEDEN dat vier keer per jaar bij u op de deurmat valt! Kortom, er is veel te doen. Graag vertel ik u in het kort iets over mijzelf. Ik ben vanaf 1972 woonachtig in Den Helder (Nieuw Den Helder ZO) en sinds 1980 in Julianadorp. Mijn werkbare leven heb ik gediend bij de Koninklijke Marine tot 2013. Ik ben bijzonder geïnteresseerd in geschiedenis van onze mooie stad, in het bijzonder het prille ontstaan van het gebied boven Callantsoog. Deze geschiedenis gaat eeuwen terug! De ontwikkelingen daarna maken Den Helder tot een bijzondere stad met een heel aparte en unieke ontwikkeling. Kijkend naar de geschiedenis vind ik het uitdagend om juist nu de huidige stadsontwikkeling en plannen daaraan te spiegelen. Daarnaast ben ik cultureel actief in Den Helder (cultuurplatform), ben ik actief verbonden als vrijwilliger aan het Marinemuseum en ben ik muzikaal geïnteresseerd en praktiserend (zang en toetsen). De HHV is een kenniscentrum van geschiedenis van Den Helder en zijn directe omgeving en de kennis wordt uitgedragen. Graag voer ik voor u het beleidsplan uit waarin de hoofdlijnen van het beleid voor de komende jaren zijn vastgelegd als kompas, dat mede de koers voor de komende jaren bepaalt. In het beleidsplan is een aantal actiepunten genoemd. Dat zie ik als eerste leidraad als uw nieuwe voorzitter. Zelf zal ik namens het bestuur de huidige contacten met derden onderhouden, maar in het bijzonder nieuwe persoonlijke contacten aangaan in het belang van de vereniging. Met name zal ik contact zoeken met andere instellingen (verenigingen en/of stichtingen) voor samenwerking of intensiveren daarvan. Meer dan voorheen wil de vereniging naar buiten treden en haar gezicht laten zien. Ik zal voor u als ambassadeur optreden om de betekenis en het belang van de historie van Den Helder uit te dragen. Op die manier kunnen mensen kennismaken en samenwerken met de Helderse Historische Vereniging. Een van de middelen om naar buiten treden kan worden gevonden door gebruik te maken van persberichten, mailings en social media. Sinds december 2017 heeft de Vereniging een eigen pagina op Wisseling van de wacht'. De nieuwe voorzitter Frans van de Wetering (rechts) bedankt Ko Minneboo, aftredend voorzitter, met lovende woorden en bloemen. Facebook: https://www.facebook.com/ HelderseHistorischeVereniging/ Als u zelf een facebookpagina heeft, zou het fijn zijn als u de pagina van de Historische Vereniging bezoekt en "liked" Voor mij is een periode aangebroken om mijzelf te verdiepen in (bestuurlijke) zaken die de vereniging bezighoudt. Daarvoor zal ik hopelijk velen van u ontmoeten. Ik weet zeker dat ik de vele vrijwilligers zal lastigvallen als vraagbaak om mijzelf een (nog) beter beeld te vormen. Deze uitgave van ons kwartaalblad is de eerste uitgave in het jaar waarin de Helderse Historische Vereniging 30 jaar bestaat! Dit "Levend verleden" staat zoals gebruikelijk bol van (historische) feiten, achtergronden en weetjes. Iedere keer weer weet de redactie er een prachtnummer van te maken die het bewaren waard is. Ik koester dit blad niet alleen omdat het een boegbeeld van de vereniging vormt, maar ook omdat ik weet dat u de inhoud van dit blad bijzonder waardeert. Ik wens u daarom (weer) veel leesplezier. Helderse Historische Vereniging 2

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 2