November 2017. Jan van Tongeren met zijn naslagwerk 'Den Helder Huisduinen in jaartallen'. (Foto: DVW) De gemeenteraad van 20 november staat stil bij het overlijden van Hilda Mooijman. Voor de Fractie Vermooten was zij lid van de commissie stadsontwikkeling. De naamgever van genoemde groepering, Marinus Vermooten, presenteert Den Helder in de jaren 1970-1974. Volgens verslaggeefster Marischka de Jager van de Helderse Courant heeft het boek een hoog o-ja-gehalte. Sterker: sla het op en een waterval van weetjes overspoelt je. Medio dit jaar verschijnt deel 2 over de jaren 1975 tot en met 1979. Op de jaarvergadering van onze vereniging presenteert Jan van Tongeren het boek Den Helder Huisduinen in jaartallen. Het biedt een overzichtelijk en handzaam overzicht van belangwekkende gebeurtenissen en uiteenlopende wetenswaardigheden over de geschiedenis van Den Helder. Het terugleggen van het Schuine Pad op Willemsoord vordert. Het verbindt de hoofdpoort aan de Weststraat met het Marinemuseum. Het pad wordt omzoomd door zeven soorten bomen, waaronder linden, esdoorns en eiken. Al met al een echt groene verrijking in een versteende oceaan van parkeervakken. Is het weggetje op Willemsoord historisch verantwoord, toekomstgericht is het zonnepark van tien voetbalvelden groot dat in 2019 energie moet gaan leveren aan de vestigingen van de Noordwest Ziekenhuisgroep, waaronder het vroegere Gemini. Het park wordt aangelegd aan de IJsselmeerstraat. De panelen komen wel scheef op de zon te staan, melden we op voorhand maar vast, met een knipoog naar het rumoer dat een paar jaar geleden losbarstte rond het scheve bomenpark in het stadscentrum. Nu zr ms Karel Doorman is terugge keerd van de noodhulpmissie op Sint Maarten brengt koning Willem- Alexander een werkbezoek aan het schip. Daags na de aanwezigheid van het staatshoofd maakt de nieuwe minister van Defensie, mevrouw Ank Bijleveld, kennis met de vloot. Ze is getuige van flitsende demonstraties van militairen en materieel. Dit alles tegen de achtergrond van behoorlijk wat achterstallig onderhoud als gevolg van jarenlange Haagse bezuinigingsdrift. Een nieuwe ontwikkeling dient zich aan in het hangdossier van het oude November 2017: Het 'Schuine pad' op Willemsoord teruggelegd. (Foto: DVW) 29 Sc \\viis<li»nc"

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 29