Helderse Historische Voorvallen Ruud Claessen Oktober 2017 De maand oktober begint schuimend met het KeyKeg Bierfestival op Willemsoord. Niet bedoeld voor al te dorstige kelen, wel voor liefrebbers van de betere biertjes. Ook drukbezocht is een werkmanifestatie met als speciale gast prinses Laurentien. Ze vraagt aandacht voor scholing van laaggeletterden. De stoelen en tafels van dit evenement zijn nog niet aan kant of ze kunnen alweer klaargezet worden voor de 55 Beurs van dinsdag 3 oktober, ook altijd goed voor een volle bak op de oude rijkswerf. Storm met orkaankracht is verwoestend. Daar kan het door Irma geteisterde eiland Sint-Maarten van meepraten. Zijner majesteits Karel Doorman is een van de redders in de nood met een enorme scheepslading aan hulpgoederen. Ook de Très Hombres schiet te hulp, begin oktober zeilt de 32-meter lange Helderse schoenerbrik uit naar de West. Als dank voor de opvang van ver weesde katten ontvangen Ria en Sjaak van Soelen de plaatselijke Dierenwel- zijnsprijs 2017. Bepaald geen schoon heidsprijs verdient het blaartrekkende getouwtrek om het Helderse stadhuis. Dat duurt en duurt maar. Nu wordt weer gesteggeld over de vraag of de renovatie van de Bijlweg 9 of 13 miljoen mag kosten. Of, zucht!, doen we er toch maar beter aan om de gemeentelijke diensten elders in de stad onder te brengen. De coalitie van Stadspartij, VVD, PvdA, D66 en CDA bijt haar tanden erop stuk. De VVD zegt ho!, en verbreekt de samenwerking. De vier andere partijen gaan door met elkaar, in het belang van de stad, benadrukken ze. De VVD van haar kant wil het geen bestuurscrisis noemen. Wie deze onnavolgbare capriolen aan de Bijlweg nog begrijpt, mag het zeggen. Opsteker voor de financieel geplaagde Kampanje: in de categorie middelgrote steden eindigt de Helderse schouwburg als tweede in de wedstrijd Meest Gastvrije Theater van Nederland. Gouda komt als beste uit de bus van de ANWB-verkiezing. De Kunsthal in de Koningstraat laat onder de noemer De Essentie werk zien van zestig kunstenaars die zich lieten inspireren door de Stijl. Ook cultuur, maar dan tig traptreden lager is de wedstrijd frikandellen eten. De Helderse Courant van maandag 9 oktober opent er breeduit mee. Tja, met zulk 'nieuws' heb je geen dagblad meer nodig. Wel nieuws is het aantreden van Laurens van Zoonen als nieuwe voor zitter van de Stichting 4 en 5 mei Den Helder. Hij neemt het stokje over van Reinier de Weerdt. 'De herinnering aan de Tweede Wereldoorlog moet levend gehouden worden', benadrukt Van Zoonen in de Helderse Courant. Bij gebrek aan longartsen neemt het Helderse Noordwestziekenhuis tijde lijk geen nieuwe klinische patiënten meer aan. Mankeer je iets aan je luchtwegen, dan moet je daarvoor naar de hoofdvestiging van Noord west in Alkmaar. In reactie daarop spreken vier oud-specialisten van het vroegere Gemini hun zorg uit over de toekomst van het ziekenhuis in de marinestad en op Texel. Dat doen ze overigens niet voor de eerste keer. Koos Buis houdt het boek Rock-, beat en dansmuziek aan het Marsdiep ten doop. De jaren vijftig, zestig en zeven tig komen weer eens voorbij. Zater dag 21 oktober wordt het eerste exemplaar gepresenteerd door oud- wethouder Gertjan Nijpels, nu burge meester van Opmeer. Een 44-jarige Julianadorper wordt gearresteerd op verdenking van poging tot doodslag. De man pleegde het delict op de Keysers Plaet. Ouders die hun kinderen naar school brach ten waren er getuige van. Schaakclub MSC benoemt de 75-jarige Tom Adriaanse tot erelid. Hij speelt al 60 jaar partijen voor genoemde vereniging die voluit luis tert naar de schitterende naam Mor- phy Schaakmat Combinatie. Wim Erkelens Cooke en Arjen Elling ont vangen de erepenning van de gemeente Den Helder voor hun inzet voor Sail Den Helder 2017. Het eve nement dat met de Marinedagen circa 360 duizend bezoekers trok, gaat de boeken in met een positief eindsaldo van 150 duizend euro. Minder floris sant ziet het huishoudboekje eruit van mensen in de bijstand. Bij hen ligt het schuldenspook constant op de loer. In Den Helder gaat het om 4200 huis houdens in de risicosfeer en dat is best veel op een totaal van circa 26.400 huishoudens. Onderzoeksjournalist Hedzer Faber van de Helderse Courant neemt de taxibranche in Den Helder en de regio Noordkop onder de loep en komt tot de conclusie dat het op een vechtmarkt lijkt. Door versoepeling van de regelgeving en diploma-eisen zijn er de afgelopen jaren vele taxibe drijven bijgekomen waardoor de spoeling dun is. Oud-Marinier Willem Komen over lijdt op 87-jarige leeftijd. Hij genoot bekendheid als belangenbehartiger van militairen. November 2017 Uit het archeologisch jaaroverzicht 2016 blijkt dat er aardewerk uit de 10e 27

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 27