De steigers bij het havenkantoor en het Loodswezen onder water. De koppen van de meerpalen zijn nog net te zien. Schade aan de dijk bij 't Huijs Tijdverdrijf. (Foto: Dick van Loon) Het wachtschip Hr. Ms. Neptunus op gelijke hoogte met de weg. De loodsboot 'Zeemeeuw'. De jongen in het midden is Jack Ambriola. de morgen van de 1e februari al snel met de 'Zeemeeuw' hulpgoederen en hulpverleners aan boord nemen. De hulpverleners bestonden uit mariniers, vrijwilligers uit Friesland en andere mensen die zich hadden aangeboden om te proberen de dijk op Texel te dichten. Terwijl een vale schemer aan de kim gloorde, voeren we uit naar de haven van Oudeschild. Het rookte echter nog van de wind en de hoge golven op het Marsdiep lieten de 'Zeemeeuw' zodanig slingeren, dat de hulptroepen zeeziek op Texel aan land stapten. Drie dagen en nachten achtereen bleven we met hulptroepen en materiaal heen en weer varen. Soms probeerden vreemde stroomversnellingen, een gaand tij en de harde wind zich van het schip meester te maken, maar door bekwaam manoeuvreren van schipper Runnenburg wisten we toch steeds weer veilig de haven te bereiken. De bemanning van het Helderse loodsvaartuig 'Zeemeeuw', bestond voorzover ik het me nog kan herinneren uit: Schipper J.J. Runnenburg sr. Machinist C. de Best Motordrijver Jan Breed Bootsman Ko Lebbe Matroos Kobus de Boer Matroos Simon Bijl Matroos o.g Jan J. Runnenburg jr. Mariniers aan boord van de 'Zeemeeuw' op weg naar Texel. 11

Levend Verleden - Den Helder | 2018 | | pagina 11