In een aantrekkelijke finale verslaat de FC de fine fleur van JCV uit Juliana- dorp met 3-2. HCSC eindigt als derde en Zeemacht als vierde. Tuindorp geniet van een vrijmarkt met veel zon, muziek en ander entertainment. Daags daarna is er historisch vermaak in Fort Kijkduin tijdens het Fortenfes tival. Figuranten van Ouderwetz brengen onder meer de Franse tijd tot leven. Woensdag de 13e. De eerste herfst storm dient zich aan. Er waaien naar schatting zeventig bomen om, een enkele vlaggenmast, wat hekwerk en er rijden minder treinen. In de cate gorie senioren heeft de eerste Hel- derse Rollatorloop plaats, overdekt op Willemsoord en wel op last van de weergoden. Het credo is Olympisch: meedoen is belangrijker dan winnen. Alle deelnemers gaan met een plak naar huis. Jacinta Krimp volgt Mannes Westra op als directeur van KopGroep Biblio theken (KGB). De nieuwe directeur zwaait de scepter over vijftien vesti gingen in Den Helder, Julianadorp en elders in de Noordkop. Westra trad terug wegens bezuinigingen in het bibliotheekwezen. De zorgverzekeraars VGZ en Zilveren Kruis bezorgen Den Helder een pak van haar hart met hun garantie voor het voortbestaan van de spoedeisende hulp in het vroegere Gemini Zieken huis. De Marineluchtvaartdienst viert het eeuwfeest met een grote reünie van honderden (oud-) medewerkers. Het 450 pagina's dikke standaardwerk Een eeuw marineluchtvaart 1917-2017 onderstreept het jubileum. Een opmerkelijke slag slaan dieven aan de Kortevliet: het duivenhok van Piet van der Eijk (64) is leeggeroofd. Zoon Dennis looft 1000 euro uit voor de gouden tip die naar de daders leidt. Hondenbezitters die hun viervoeter laten poepen op de begraafplaats. Fietsers die over het kerkhof sjezen. Stijlloos, maar het gebeurt domweg. De gemeente kondigt scherper toe zicht aan. Vice-admiraal Rob Kramer is de nieuwe Commandant Zeestrijdkrach ten. Kramer is de opvolger van luite nant-generaal der mariniers Rob Ver kerk. Scheidend directeur Mannes Westra van KopGroep Bibliotheken ontvangt wegens zijn verdiensten voor het Helderse bibliotheekwezen de zilveren erepenning van de gemeente Den Helder. Ybeltje Berckmoes uit Julianadorp doet letterlijk een boekje open over haar tijd als Tweede Kamerlid. 'Voor lichting loopt met u mee tot het ravijn, mijn ontluisterende jaren in de VVD- fractie.' De titel zegt eigenlijk al genoeg. Meer weten? Spoed u naar de boekhandel. In de landelijke media krijgt Berckmoes of meelevende bijval of ze wordt tot op haar schoenzolen afgebrand. In Fort Kijkduin zijn oorlogsaffiches te zien, nazipropaganda in vijftig- voud. De collectie is in het bezit van de stichting Stelling van Den Helder. Cor Kat (1942-2017) komt te overlij den. Hij genoot bekendheid als een maatschappelijk betrokken onderne mer. Zo droeg hij de Helderse buurt huizen een warm hart toe. Ook Barend Bethlehem (1953-2017) over lijdt. Hij was mede-eigenaar van res taurant 't Kruimeltje in Julianadorp en telg van de bekende Helderse ondernemersfamilie Bethlehem. Er mag weer autoverkeer door de Spoorstraat en de Koningstraat rijden, althans gedeeltelijk. De maatregel past in het streven naar een compact win kelgebied. Eind september hangt her en der in de stad een vies luchtje. Het blijkt affiomstig te zijn van een rot tende hoop tuinafval op de stortplaats Oostoever. Een smakelijk geurende opsteker evenwel is de speculaas van banketbakker Dunselman. Die is het lekkerst van Noord-Holland, is de uitkomst van een ambachtelijke wed strijd. Verder nog nieuws? Jazeker, van het stadhuisfront. Het zoveelste plan wordt de publiciteit in geslingerd. Dit keer door de VVD die de publieks functies van de gemeente in het vroe gere V&D-gebouw in de Beatrixstraat projecteert. De andere ambtelijke diensten kunnen dan in het Raboge- bouw op Kooypunt gehuisvest wor den. Wordt zeker vervolgd, want de Helderse stadhuissoap is altijd goed voor een sappig verhaal. September 2017. Drukbezochte Heldair Show Maritiem 2017 van Den Helder Airport en Maritiem Vliegkamp De Kooy. (Foto: DVW) 30

Levend Verleden - Den Helder | 2017 | | pagina 30