Van het bestuur Ko MInneboo De tijd vliegt, zeker als je ouder wordt. Ruim vijf jaar als bestuurslid, waarvan de laatste vier jaar als voorzitter, zijn voorbijgevlogen. Zoals vorig jaar al aangekondigd heb ik dit najaar het stokje op de ledenvergadering overgedragen. Als je al die jaren voor vernieuwing en verjonging pleit moet je wel zelf het goede voorbeeld geven als je de 70 gepasseerd bent. Na het terugtreden van Maarten Noot als voorzitter in 2012 was Max Spetter zo loyaal om voor de derde keer het waarnemend voorzitterschap op zich te nemen. Samen met de altijd stimulerende en kritische Peter Poortvliet startten wij toen als bestuur een aantal projecten op. De ANBI-status waarvoor een beleidsplan en een anders ingerichte website verplicht waren. Het zo spoedig mogelijk sluiten van het dossier toren Lorentzstraat met behoud van die toren. Een betere samenwerking met vele partijen, en meer aan de weg timmeren. En, om nog even in herinnering te roepen, op zoek naar veel sponsors om bij het 25-jarig jubileum alle leden een bijzonder boek cadeau te kunnen geven. Dan weet iedereen ook meteen weer dat wij als HHV volgend jaar 30 jaar bestaan! Ik ben mijn hele leven steeds weer verrast dat als je een duidelijk doel voor ogen hebt er 'bij toeval' allerlei zaken op je pad komen die, met de nodige inspanning, dat beoogde doel steeds een stapje dichterbij brengen. "Toeval bestaat niet". Daarom hebben wij bijna vier jaar mogen vertellen over de Helderse geschiedenis in relatie met de plannen voor de binnenstad in de Projectwinkel Stadshart. Daarom zijn wij met steun van veel partijen goed bereikbaar in een schitterende School 7. Daarom maken de genealogen nu als werkgroep deel uit van de HHV. Daarom zijn alle Helderse Couranten veilig en onder de juiste condities voor het nageslacht opgeborgen bij het Regionaal Archief. Daarom is de toren niet gesloopt. Daarom is al een groot deel van onze boeken opgenomen in de catalogus van KopGroep Bibliotheken. Daarom is er nu een begin van een historisch informatiepunt in School 7. Daarom vullen vrijwilligers wekelijks onze website en 'Den Helder op de Kaart". Daarom ..zijn wij nog lang niet klaar! Toch draag ik met een gerust hart het stokje over. Er zijn de nodige nieuwe vrijwilligers, de vereniging is financieel gezond, en er is een ervaren bestuur met een nieuw beleidsplan. Tijd voor mij om veel mensen te bedanken voor al het vrijwilligerswerk dat zij doen. Ik heb grote bewondering voor de leden van de redactie van Levend Verleden die er ieder kwartaal voor zorgen dat er een hoogwaardig blad door de brievenbus komt. Voor de leden van de werkgroep Genealogie die wekelijks allerlei gegevens invoeren. Voor de scanners, bewerkers, invoerders en beheerders van de foto, film en geluidsfragmenten die daar (bijna) dagelijks mee bezig zijn. Voor de continue zorg voor de ICT zodat die up to date en legaal is. Voor de onderzoekers die de continue stroom van vragen zo goed mogelijk proberen te beantwoorden. Gelukkig nog steeds te veel mensen om hierop te noemen. Ik maak voor één persoon een uitzondering. Hij maakt geen rechtstreeks deel uit van de HHV- groep, maar zijn grote rol voor het behoud van het Helders Erfgoed wil ik hier toch speciaal noemen. André Koning van de Stelling van Den Helder bedankt voor je continue inzet en steun. Diezelfde dank wil ik ook uitspreken aan mijn medebestuurders. Het gaat mij bij dit alles niet alleen om de mensen van de laatste jaren. De oprichters en al die vrijwilligers in 29 jaar hebben er samen voor gezorgd dat de HHV een kwaliteitsvereniging is. Hebben ervoor gezorgd dat het werken aan en met de historie van Den Helder gemeengoed is geworden. Ik denk daarbij aan de vele publicaties van de echte deskundigen vanaf het eerste uur. Heel veel zaken die nu in de Noordkop spelen zijn opgepakt omdat zij de zaak indertijd aan het rollen hebben gebracht. Daar plukken nu heel veel anderen de vruchten van. Deze zomer overleed Wim Kalkman, de laatste bestuurder van het eerste uur. Door hem hier nog een keer te noemen wil ik iedereen bedanken die de HHV tot die geweldig mooie en voor Den Helder zo belangrijke vereniging heeft gemaakt. Er is, en dat zal altijd wel zo blijven, nog een lange weg te gaan, maar het dit najaar door de gemeente vastgestelde Beleidskader Cultureel Erfgoed 'Oog voor het verleden, visie op de toekomst' waaraan wij als HHV hebben meegewerkt, kan een mooi kompas voor de volgende periode zijn. En ik, ik ga samen met Maarten Noot en Jan de Vrij proberen om af en toe wat historie voor het voetlicht te brengen. Mijn eerstkomende data zijn 9 en 10 januari 2018 in zaal 7. Zie https://kopgroep.biblio-shop.nl/ activiteiten/all/2 2

Levend Verleden - Den Helder | 2017 | | pagina 2