(Foto: Bert Aggenbach) Alkmaar (RHCA) komt financieel ruimer in zijn jasje te zitten; het krijgt er een ton per jaar bij bovenop het budget van 2,2 miljoen euro waarover de instelling nu al kan beschikken. Het geld wordt ingelegd door tien gemeenten die er gebruik van maken, waaronder Den Helder, Hollands Kroon en Texel. Met het ruimere bud get is het centrum in de gelegenheid het elektronische archief met ict- bestanden uit te breiden. September 2017 Per 1 september mag Den Helder zich afficheren als universiteitsstad. Op het Koninklijk Instituut voor de Marine (KIM) kun je namelijk een master- graad behalen, voorheen de titel van doctorandus, ingenieur of meester. Beeld De Jutter is terug van wegge weest. Deze allerbekendste stadge noot tuurt nu met de hand boven zijn ogen richting stadspark, dijk en zee. Even was er sprake van dat de sculp tuur van Kees Doolaard op Kaap Hoofd geplaatst zou worden, maar hiertegen rees protest zoals hierboven al aangestipt. De Helderse Courant van zaterdag 2 september opent met een unieke luchtfoto van de vuurtoren Lange Jaap en Huisduinen. Maarten Noot, bestuurslid van onze vereniging en eindredacteur van dit blad, zegt dat het weleens de eerste luchtfoto van Huisduinen zou kunnen zijn. De opname is bijna een eeuw oud. Voor meer luchtfoto's: surf naar de beeld bank van het Nederlands Instituut voor Militaire Historie. In het weekend van 2 en 3 september is er weer van alles te doen in het Hel- derse: op zaterdag beleeft de Wijkma- nifestatie De Schooten zijn tiende editie, het aloude Gemeentelijk Lyceum houdt zijn zevende reünie en de Helderse Volksuniversiteit mag terugkijken op een geslaagde open dag in de aanloop naar een nieuw cursusseizoen. Op zondag ontrolt zich de nostalgische markt Zomer dromen in het Timorpark en op het strand gaan enorme vliegers de lucht in tijdens het Vliegerfestival. Op een doordeweekse dag komt koningin Maxima op werkbezoek bij het kustwachtcentrum op de Nieuwe Haven. Het centrum coördineert jaar lijks tussen de 1700 en 2000 reddings acties. en ingenieursbureau. "Als je altijd je mond vol hebt van het herbestemmen van historische gebouwen in de stad, dan moet je dat zelf ook maar eens laten zien", zegt Duco Kapitein in het plaatselijke dagblad. Theo Groen (80) overlijdt op 6 sep tember. Hij genoot bekendheid als hoofdbode van de gemeente en als buitengewoon ambtenaar van de bur gerlijke stand. In de laatste hoedanig heid verbond hij naar schatting meer dan duizend stellen in de echt. Theo Groen wist met zijn hartelijke voor komen en humor altijd een sfeer van vertrouwdheid op te roepen. Woningstichting koopt De Gouden Kroon, de stadsvilla waarin de Hel- derse Courant gevestigd is. De corpo ratie wil het beeldbepalende gebouw deels verbouwen tot woonruimte. De journalisten blijven actief op de begane grond. De uit 1935 daterende villa werd gebouwd als woning annex praktijk van tandarts Schreuder. September 2017. Eerste rollatorloop. Meedoen is belangrijker dan winnen. (Foto: George Stoekenbroek) Het architectenpaar Duco Kapitein en Brigitte Jacobs koopt het sinds 2014 leegstaande gerechtsgebouw aan de Kerkgracht. Het duo gaat er zijn kan toor vestigen en een mantelzorgwo ning inrichten voor Meindert Kapi tein, de oprichter van het architecten- Monumentendag 2017, zaterdag 9 september, geeft een bedrijvig stads beeld van belangstellenden die zich verplaatsen van fort naar bunker, naar kerk, naar een ander karakteristiek gebouw. FC Den Helder behaalt het Helders Kampioenschap veldvoetbal. 29 Augustus 2017. Remco Schaap Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Rechts op de foto wethouder Lolke Kuipers.

Levend Verleden - Den Helder | 2017 | | pagina 29