Het online boeken van een vakantie verblijf via Airbnb neemt ook in Den Helder hand over hand toe. Den Helder werkt zich gestaag uit de in 2008 ingezette economische crisis, zo meldt de ontwikkelmaatschappij Zeestad. Nieuwbouwprojecten verlo pen echter stroperig en er moet veel geld bij om ze op gang te krijgen. Het winkelgebied in de binnenstad is nog steeds te groot, terwijl een weifelende gemeenteraad ook niet echt helpt. Zo trok het afolazen van een nieuw stad huis onmiskenbaar een behoorlijke wissel op de vernieuwing van het stadscentrum. Althans in de optiek van Zeestad. Zaterdag 27 mei wordt een nieuw Helders warmterecord gemeld: 30,8 graden Celsius. Nog niet eerder werd deze temperatuur in een meimaand gemeten. Het uitgebrande Casino in Huisdui nen krijgt een nieuwe toekomst. In het staketsel van muren en pilaren dat overbleef na de brand van 2009 wordt een expositieruimte gebouwd. Hierin zal een tentoonstelling over de beruchte Atlantikwall te zien zijn, misschien al in 2018. De 17-jarige Arjan Schuring baalt als een stekker nu zijn twee oldtimer Sparta-brommers zijn gestolen. Het plan was om de antieke tweewielers met hulpmotor te showen op het His torisch Weekend. Boeven steken nu een spaak in het wiel. De Helderse vestiging van de Noord west Ziekenhuisgroep, het vroegere Gemini Ziekenhuis, is financieel gezond, zo blijkt uit de jaarcijfers over 2016. En Woningstichting behaalde vorig jaar een winst van iets meer dan 4 miljoen euro, geld dat geïnvesteerd wordt in de verdere vernieuwing en verbetering van de stad. Dinsdag 30 mei bereikt de gemeen schap het overlijdensbericht van Henk Bais. Hij was een visserman in hart en nieren en oud-bestuurder van de Helderse visserij. 'Ome Henk', zoals hij werd genoemd, is 93 jaar geworden. Juni 2017 Per 1 juni 2017 staan 56.008 mensen geregistreerd als inwoner van Den Helder, 42 zielen minder dan een maand geleden. Naar verwachting zal het inwonertal verder dalen als het asielzoekerscentrum aan de Nieuwe- weg eenmaal gesloten is. Dan zullen nog eens 170 mensen uitgeschreven zijn. Er verschijnen berichten in de Hel- derse media dat de aanbesteding van de stadhuisverbouwing niet op rolle tjes verloopt. De grote vraag daarbij is of de renovatie wel mogelijk is binnen het gestelde budget van 9 miljoen euro. Kan voor dit geld het hele stad huis aan de Bijlweg, binnen en buiten, een grondige opknapbeurt krijgen? De luilaknacht van vrijdag 2 op zater dag 3 juni verloopt onrustig. Vuilcon tainers gaan in brand, gebouwen, ruiten en auto's worden beklad en andere vernielingen gepleegd. Zo gaat in de binnenstad een personenauto op zijn kant. De politie had het er druk mee, zo meldt de nieuwssite Den Helder Actueel. Tijdens luilak kun je maar beter geen touwtje uit de brievenbus laten hangen. Dat kan wel in Huisduinen tijdens de jaarlijkse pinksterkermis. Die is als altijd ver trouwd knus en gezellig druk. Zeker als het weer meewerkt, zoals dit jaar het geval was. Ook de indoor Pasar Malam op Willemsoord trekt behoor lijk wat publiek, 3500 betalende bezoekers, schat de organisatie. Cijfers wijzen uit dat eenzaamheid niet specifiek een probleem van oude ren is. Ook nogal wat jongeren voelen zich alleen, zo wijst de Jeugdmonitor van de GGD uit. Opvallende gegevens in een stad die alom bruist, tenminste als we de citymarketing mogen gelo ven. Betrokken instanties, en dat zijn er nogal wat (26!), binden samen de strijd aan tegen eenzaamheid en wel met trainingen, cursussen en uitwis seling van onderlinge expertise. Bun deling van krachten, we hebben het eerder gehoord, maar het blijft actueel en hoogstnodig. Ter gelegenheid van Sail Den Helder is een kwartetspel ontwikkeld met herkenbare plaatjes en locaties, waar onder Willemsoord, de haven en de Vijfsprong. Het spel is gratis en wordt uitgedeeld tijdens het evenement. Oud-juwelier Bob van Rijswijk is voorvechter van veilig ondernemen en doet dat namens de winkeliers verenigd in de Helderse Onderne mersvereniging Binnenstad (HOB). Onder Van Rijswijk bereikte de bin nenstad het Keurmerk Veilig Onder nemen en wel een met maar liefst vijf sterren, het hoogst haalbare. Voor zijn inspanningen wordt Van Rijswijk beloond met de erepenning van de Juni 2017. Sfeerfoto vijfde editie Sail Den Helder. (Foto: Annalies Kemp) 30

Levend Verleden - Den Helder | 2017 | | pagina 30