gevangenis Doggershoek blijft open. Op de laatste dag van de maand over lijdt Corrie Mutters op 100-jarige leeftijd. Mevrouw Mutters was actief voor de vroegere Arbeiders Jeugd Centrale (AJC) en bleef zich ook in haar verdere leven inzetten voor de socialistische zaak. Mei 2017 De stad telt 56.050 inwoners. Bewo ners van het asielzoekerscentrum aan de Nieuweweg protesteren bij het stadhuis tegen de voorgenomen slui ting van het complex. Ze willen niet voor de zoveelste maal verhuizen en wéér moeten wennen aan een nieuwe omgeving. Burgemeester Schuiling krijgt er een petitie over aangeboden. Piet Bakker (76) uit Tilburg ziet daags voor Dodenherdenking op de alge mene begraafplaats voor het eerst het graf van zijn vader Jan Bakker. De Tilburger verkeerde decennia in de veronderstelling dat het geruimd was. 'Ik heb nu echt afscheid kunnen nemen van mijn vader, aldus Bakker in de Helderse Courant. Jan Bakker werd in 1944 door de bezetter gear resteerd en zo ernstig mishandeld dat hij aan zijn verwondingen bezweek. Kanovereniging Phoenix bestaat 35 jaar en Station Den Helder van de KNRM krijgt op Nationale Redding bootdag 6 mei circa achthonderd belangstellenden over de vloer, van wie velen een vaartochtje maken met een echte reddingboot. De zeeleeuwen die bij de ingang van het NS-station stonden, hebben een nieuwe plek gevonden op de dijk pal voor Lands End. De beelden van Karl Pelgrom moesten wijken voor de ver nieuwing van het stationsplein. Muziekvereniging Winnubst is met haar 117 jaar helemaal bij de tijd. Neem het concert van zaterdag 13 mei in de Kampanje. Het trekt een volle zaal en dito balkon. Samen met de veelzijdige artiest Ellen ten Damme zet het orkest een spetterende show neer. De zondag daarop vult het 21e Helders Eenakter Festival de schouwburg. De Avondvierdaagse van Julianadorp wordt door een kleine duizend deelnemers gelopen. De Helderse detailhandel is niet kans loos, betoogt Willem Bouman. De winkelvastgoedadviseur zegt dit als gast van de gemeenteraad. De des kundige is nauwelijks klaar met zijn betoog of het Blokkerconcern maakt een grootscheepse reorganisatie bekend, waarbij Intertoys, Big Bazar en Xenos in de verkoop gaan. Deze winkels doen ook in Den Helder zaken en wel in nagelnieuwe panden en op eersteklas locaties. Ook de toe komst van de Helderse Blokkerwinkel in de Beatrixstraat is ongewis. Op de Misdaadmeter 2016 van het Algemeen Dagblad is Den Helder gestegen van de 34e naar de 24e plaats. Hoe hoger op de lijst des te onveiliger de stad. Amsterdam voert de lijst aan. Vooral het aantal inbra ken in Den Helder in schuren en auto's steeg ten opzichte van 2015 wat ook geldt voor de aangiftes wegens mishandeling. Het aantal vernielin gen, woninginbraken en bedreigingen daarentegen daalde. Leuker nieuws is de Blauwe Vlag die andermaal mag wapperen op de stranden Duinoord, Zandloper en Julianadorp. Ook een aantal jachtha- vens mag dit kwaliteitskeurmerk in top hijsen. Wil een locatie een Blauwe Vlag verdienen dan moet worden voldaan aan onder meer eisen van duurzaamheid, natuur en milieu. Kortom, het moet er gewoon schoon en veilig zijn. De Dag van de Muziek, zaterdag 20 mei, speelt zich af onder een stralende zon met Hollandse wolkenpartijen. Zo'n 1500 muzikanten bespelen van twaalf tot zes uur 's middags niet min der dan 21 podia verspreid over de hele binnenstad inclusief Willems oord. De zondag daaropvolgend laat 'tout' Huisduinen zien wat het op gebied van kunst, cultuur en tuinont werpen te bieden heeft. In Juliana- dorp presenteren tal van sportvereni gingen zich op de velden van voetbal vereniging JVC. Natuurcentrum De Helderse Vallei viert het Lentefeest. Het markeert het begin van het toe ristenseizoen. Hemelvaartsdag. De Hortus Overzee (zie ook april) is weer het toneel van het Théatre du Jardin, een festival van kleinkunst. Een culinaire sidekick ervan is de Huisduiner Braadworst, geïntroduceerd door slagerij Konijn. Het evenement verdiende meer publiek, zo lezen we naderhand in de plaatselijke media. Mei 2017. De laatste hand wordt gelegd aan het nieuwe stationsplein. (Foto: George Stoekenbroek) 29

Levend Verleden - Den Helder | 2017 | | pagina 29