Inhoud Gezicht op de Limmerhoek, Alkmaar 1974. Op nr. 21 het Leger des Heils. Daar stond het muziekkorps uit Den Helder op de foto in Levend Verleden van maart 2017. (Foto: Regionaal Archief Alkmaar RAA011004373) Rectificatie Bij het verhaal van Daniel Bok over de Evangelisatie van het Leger des Heils in het afgelo pen maartnummer, is op blad zijde 18 een verkeerde foto geplaatst. Enige lezers van ons blad wezen de redactie hier op. Het bleek al snel dat de foto in Alkmaar was gemaakt maar wel met leden van het Helderse Leger des Heils. Hierbij de juiste foto en een foto van de situatie in Alkmaar. Dit is de bedoelde foto. Het Leger des Heils voor hun gebouw aan de Spoorgracht in 1934. De gevel heeft hier nog twee ramen en twee deuren. In 1947 is een verbouwing uitgevoerd waarbij de middelste ramen een portiek werd met dubbele deuren. Ongetwijfeld ging het korps op evangelisatie. De muzikant midden links is Gauke Geus de latere korps sergeant majoor. Op de achtergrond midden staat (in burger) Willem Remijnse. 2 Van het bestuur, Ko Minneboo 3 Ver dwalen XI, Ko Minneboo 7 Familie Snoerwang in de Tweede Wereldoorlog, Ruud Claessen 13 Een plattegrond bij de Joodse begraafplaats op Huisduinen, Jack Ambriola 15 Lijst van Joodse inwoners uit Den Helder die op Huisduinen begraven zijn 20 Stolpersteinen, L. Lasschuyt 21 Joden in Nieuwediep, Jan T. Bremer 28 Hedendaagse Historische Voorvallen, Ruud Claessen 32 Rectificatie, redactie 32

Levend Verleden - Den Helder | 2017 | | pagina 32