Maart 2017. Blij met uitverkiezing 'Beste Bieb van Nederland'. Op de foto van links af op de eerste rij: John Nieuwstad en Gerry Royen (Woningstichting). Midden: Jacinta Krimp en Mannes Westra (KopGroep Bibliotheken). Daarachter vanaf links: Marco van Stenis, Anita Ruder (KopGroep Bibliotheken) en Remon Lutterman. (Beide heren zijn van Woningstichting) over het koloniale leven aan volgende generaties. Met het 50-jarig bestaan is 2017 een kroonjaar voor Manege Bruin in Huisduinen. Scherm- en gymnastiek vereniging Oefening Kweekt Kunst bestaat 135 jaar en is daarmee de oud ste gymnastiekvereniging van Den Helder. Het gaat goed met OKK en voorzitter Piet van Pelt heeft er alle vertrouwen in dat de in 1882 opge richte vereniging het 200-jarig bestaan gaat beleven. De 88-jarige Gré Knol-Van Santen is het enige erelid van de vereniging. Zij werd op 17-jarige leeftijd lid en heeft nog gegymd in de zaal aan de Wezen straat, onder leiding van respectieve lijk Jan van Loo en Frans Clowting. Mevrouw Knol en haar in december 2016 overleden vriendin An Plaats man-Schilderman, die ook erelid was, hebben zich vele jaren als bestuurslid ingezet voor OKK. Woensdag 29 maart klinkt het eerste fluitsignaal voor de 90e editie van het schoolvoet- baltoernooi. 1250 leerlingen van 27 scholen gaan voor het kampioenschap op de velden van FC Den Helder, HCSC en JVC in Julianadorp. De Windwijzer is de titelverdediger. Leerlingen van groep 8 van de Konin gin Julianaschool zorgen voor ander sportief nieuws. Ze fietsen 24 uur non-stop op hometrainers en in esta fettevorm tegen de honger in Afrika. De actie voor Giro 555 brengt maar liefst 4.500 euro op. 31

Levend Verleden - Den Helder | 2017 | | pagina 31