Van het bestuur Ko MInneboo Wij wisten het natuurlijk al veel langer, maar dat heel Nederland het nu met ons eens is blijft toch mooi Helders nieuws: School 7 is de beste Bibliotheek van Neder land! Bestuur en medewerkers van KopGroep Bibliotheken van harte gefeliciteerd. Ik vind trouwens dat de HHV als trotse onderhuurder ook best haar steentje bijdraagt. De lezingen van onze 'Jutter van het jaar' Maarten Noot, met zelfs op verzoek een extra lezing voor medebewoner HVU, de fotocollage in de gang, onze boeken in de catalogus van de bibliotheek, en het stap voor stap steeds leuker wor dende touchscreen in het Historisch Informatiepunt, mogen ook best genoemd worden. Den Helder komt steeds beter op de kaart te staan. Die samen met het Regionaal Archief gestarte website geeft helaas in een nieuwe update nog steeds problemen, maar uiteindelijk zullen ook die opge lost worden. Als ik zie wat er in het afgelopen jaar samen is bereikt, dan mogen ook wij echt wel een beetje trots zijn. Een extra woord van dank aan al onze vrijwilligers hoort daarbij. De indeling en vulling van het touch screen in de hal is trouwens in de afge lopen periode gewijzigd. Daarmee is een nieuwe basis gelegd voor toekom stige aanvullingen. Een van onze wen sen is daarbij voorzichtig ingevuld. Een tijdlijn met de ontwikkeling van Den Helder. Wij zijn er echt nog jaren zoet mee, maar daarmee daagt het wel uit om regelmatig in School 7 te komen kijken naar eventuele aanvul lingen. Niet bang zijn, gewoon af en toe de verschillende presentaties komen bekijken. Het scherm moet de belangstelling voor de Helderse histo- rie oproepen. Voor extra informatie zijn vrijwilligers in het kantoor aanwe zig. De openingstijden zijn al ver ruimd, dat gaan wij na de zomerva kantie formaliseren. Wij gaan dit jaar wel stoppen met onze activiteiten in de projectwinkel Stadshart in de Spoorstraat. Met Sail wordt de maquette naar Willemsoord verhuisd en gaan de fotopanelen terug naar onze collega's van Hisdoc. Mede omdat de verwachting is dat het pand dit najaar een definitieve nieuwe bestemming krijgt, maar vooral om onze wens om steeds meer in School 7 te investeren steeds meer tijd en aandacht van de voorlichters vraagt, gaan wij na ruim drie en een half jaar stoppen. Al die tijd sneed het mes aan twee kanten: wij als HHV konden mee aan de weg timmeren en de bezoekers (inwoners en vakantiegan gers) konden kennisnemen van het verleden en de toekomst van Den Helder. Iedereen die heeft meege werkt om op deze manier Den Helder te promoten heeft het steeds een inspirerende activiteit gevonden. Spe ciaal dank aan die groep voorlichters, zij hebben niet alleen voor de HHV gewerkt, maar zeker ook hun steentje bijgedragen aan de promotie van Den Helder. En waardoor het komt, komt het, maar de positieve geluiden in, maar vooral ook over onze mooie gemeente winnen het gelukkig toch steeds meer van de negatieve gelui den. Die kentering is niet een doel van de HHV, wij zijn immers 'slechts' het kenniscentrum van onze impo sante geschiedenis, maar het is toch wel leuk meegenomen. Twee belangrijke zaken van huishou delijke aard. Op 1 juli begint het nieuwe vereni gingsjaar, het moment om uw contri butie voor dat nieuwe jaar over te maken naar bankrekening NL13INGB0003154517 t.n.v. de HHV. De contributie is ongewijzigd vastge steld op 26 Euro. (leden met incasso machtiging 25 Euro) Vergeet niet bij de overschrijving uw postadres te vermelden. De contribu tie moet voor 1 september betaald zijn. Tijdige betaling scheelt ons veel portokosten. Dus, svp meteen doen. Heeft u een incassomachtiging afge geven dan hoeft u uiteraard niets te doen. Om op de portokosten verder te besparen doet ledenadministrateur Hans Swagerman hierbij namens het bestuur een oproep om uw e-mail- adres aan hem door te spelen. Als u daarbij tevens aangeeft dat u akkoord gaat dat u in de toekomst de uitnodi ging voor de ledenvergadering per email ontvangt, dan kunnen wij ook bij die gelegenheid een aardige bezui niging boeken. Het e-mailadres is: leden.hhv@gmail.com. Niet te lang over nadenken, gewoon doen. Heeft u al gereageerd op een eerdere email van Hans, dan hoeft u uiteraard niet in actie te komen. 2

Levend Verleden - Den Helder | 2017 | | pagina 2