Helderse Historische Voorvallen Ruud Claessen Januari 2017. Nieuwe Texelse boot ramt een steiger van de veerhaven. (Foto: DVW) Januari 2017 Den Helder telde op 1 januari 2017 exact 57.000 inwoners, 279 mensen minder dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statis tiek is één op de vijf Heldernaren allochtoon oftewel iemand met een migratie-achtergrond. Onveranderd is de traditionele nieuwjaarsduik en die trekt een paar honderd dappere deelnemers. Voor Fluytstraatbewo- ners met een postcode-lot kan 2017 al niet meer stuk; ze mogen een prijs van 1 miljoen euro verdelen. Op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente wordt Maarten Noot onder luid applaus uitgeroepen tot Jutter van het Jaar 2016 en wel wegens zijn verdien sten voor de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) en onze eigen Helderse Historische Ver eniging. Dik verdiend Maarten! De Helderse Ondernemersvereniging HOV hijst directeur Jan Dop van het Uitvaartcentrum op het schild als Ondernemer van het Jaar 2016. Dop geldt als een vernieuwende onderne mer die tevens aansprekende maat schappelijke betrokkenheid aan de dag legt. Ter gelegenheid van haar 100-jarig bestaan wordt de Marine Sportvereniging Zeemacht onder scheiden met de Koninklijke Erepen ning. Burgemeester Koen Schuiling reikt de medaille uit namens de koning. De Stichting Museumhaven Den Hel der mag voor 2017 rekenen op een gemeentelijke subsidie van 80 dui zend euro. De stichting stelt zich ten doel om de haven uit te bouwen tot een authentiek complex met histori- sche schepen. De herinrichting van het stationsgebied neemt een aan vang. Dit gaat niet zomaar, want er is protest. Onder anderen van Rob Scholte van het aangrenzende kunst museum. Hij en medestanders vinden vooral het slopen van het V-vormige muurtje voor het stationsgebouw, een aantasting van de wederopbouw architectuur van na 1945. Overigens zijn er ook instemmende geluiden hoorbaar over de vernieuwing, vooral in de sociale media. Woningstichting gaat zonnepanelen plaatsen op duizenden huurwonin gen. De corporatie wil ook het uit 1932 stammende winkelpand van Vroom Dreesmann op de hoek van de Spoor- en Koningstraat verbouwen tot woongebouw voor jongeren. De Helderse Vereniging voor Sociale Geschiedenis viert dinsdag 17 januari haar 25-jarige bestaan. In de derde week van januari vriest en dooit het afwisselend; het is drie stappen voor uit en twee achteruit wat de dikte van het schaatsijs betreft. Maar in de vierde week kunnen de ijzers dan eindelijk uit het vet. Met de slogan Dit is mijn krantvoert de redactie van de Helderse Courant (HC) actie tegen het mogelijke verlies van banen Januari 2017. Algemeen voorzitter Jellie Gatowinas van MSVZeemacht met de Koninklijke Erepenning. (Foto: Ad Bak voor Den Helder Actueel) 28

Levend Verleden - Den Helder | 2017 | | pagina 28