Vierhonderd brugklassers van het Junior College luisteren ademloos naar de olympisch kampioen wind surfen Dorian van Rijsselberghe. Met zijn verhaal steunt de sportheld het project Schoon Belonen tegen zwerf afval op zee, plastic voorop. Onze vereniging haalt de Helderse Courant met het onomstotelijk vast staande historische feit dat de zogehe ten Napoleondam in het Balgzand niets met de Franse heerser te maken heeft. Het was Laurens Brandligt die de vangdam bedacht en wel in de jaren zeventig van de 18e eeuw, dus ruim vóór de napoleontische tijd. Enfin, lees er alles over in Levend Verleden van december 2016. Op de enorme gevel van de vroegere V&D in de Beatrixstraat worden pak kende teksten geprojecteerd. Zo ook de regel Ach, ik bid en smeek u, laat mij terugkomen in Den Heldertegelijk de titel van het standaardwerk uit 1997 van Jan T. Bremer en Peter Hovestad over 75 jaar Woningstichting Den Hel der. De lichtbeelden zijn een project van de kunstenaars Machteld Aardse en Femke Kempes. De gemeenteraad buigt zich weer eens over het stadhuisdossier. Dit keer onder dreiging van een motie met de strekking 'nu of nooit', wat slaat op de verbouwing van het onderkomen aan de Bijlweg. Omdat de motie zou kun nen rekenen op een meerderheid laten b en w - dat vast in het zadel wil blijven - zich van hun meest coöpera tieve kant zien. Op wéér een bestuurs crisis in het Helderse zit immers nie mand te wachten. En zo wordt afge sproken dat het huidige stadhuis voor maximaal 9 miljoen euro wordt gere- noveerd, het programma van wensen en eisen aangescherpt, waarna de aanbesteding zal volgen. Wordt dus vervolgd. De markante PvdA-er Andries Pruiksma en de vasthoudende dossier kenner Tjitske Biersteker mogen zich beiden gemeenteraadslid van het jaar 2016 noemen. De verkiezing was voor de vierde keer uitgeschreven door de nieuwssite Den Helder Actueel. Pruiksma viel de eer overigens ook in 2010 te beurt. Over dat jaar riep het Helders Weekblad de sociaaldemo craat uit tot beste van de raad. Na 94 jaar voor vertier gezorgd te heb ben, sluit café Klein Kras aan het Koningsplein per 30 december zijn deuren. Het kasteleinsechtpaar Mar- greet (58) en Rien van Vliet (70) vindt het mooi geweest en gaat met pensioen. December 2016. Margreet en Rien van Vliet van café Klein Kras met pensioen. De zaak is nu dicht. Het gerenommeerde horecabedrijf aan het Koningsplein heeft bijna een eeuw bestaan. (Foto George Stoekenbroek) jtd AMSTEL 22

Levend Verleden - Den Helder | 2017 | | pagina 22