van de mannen ongelukkigerwijs knock-out op de jurytafel belandt. Op Willemsoord wordt de eerste beurs voor traditionele schepen gehouden. Met meer dan 2500 bezoekers is het evenement een succes. Ook gezellig druk is het bij De Nollen, waar de eer ste van een serie Winterzondagen wordt gehouden. Hoewel niet iedere Heldernaar er zo over denkt (verzame ling oud roest!), is het kunstproject aan de burgemeester Ritmeesterweg beslist één van de vele schatten die Den Hel der te bieden heeft. Ook cultuur, maar dan lichtvoetig (doch zeker niet lichtzinnig) schuilt onder de zotskappen van de Krabbe- tukkers. De carnavalsvereniging viert haar 55-jarig bestaan. Diva Karin Bloemen en de rk harmonievereni ging Winnubst luisteren de verjaars- partij op in de schouwburg. Overi gens is de feestvereniging ontstaan uit de toenmalige rk voetbalclub Wit Geel Wit (WGW) en genoemde roomse harmonie. Henk van Kuijk presenteert zondag 20 november zijn nieuwe boek 'De Helft Plus Eén is Gemeen'. Belangrijk ste boodschap: een besluit van 12 stemmen voor en 11 tegen is niks. "Doel van het boek is mensen creatie ver over besluiten te laten nadenken", licht de auteur toe. Kwam de Helderse vestiging van de Noordwest Ziekenhuisgroep (voor heen het Gemini Ziekenhuis) er eerder bekaaid af in de Nederlandse hitparade van beste ziekenhuizen, het opinieblad Elsevier kwalificeert het Helderse hos pitaal nu als het beste van ons land. Jubel achter de Helderse dijk. Suzanne van Gemert uit Julianadorp en Sander Haine ontvangen uit handen van premier Mark Rutte de bronzen medaille van het Carnegie Heldenfonds. Het duo redde in 2014 twee broertjes van de verdrinkingsdood in de zee bij Julianadorp. Marinus Vermooten presenteert zijn alweer achttiende boek. Het gaat over Den Helder in de jaren 1900 - 1919. Directeur Harry de Bles van het Marinemuseum neemt het eerste exemplaar in ontvangst. De overste spreekt lovende woorden over de duizelingwekkende hoeveelheid historische wetenswaardigheden die de auteur ook in zijn nieuwe boek debiteert. Een baaierd van foto's verluchtigt de faits divers: middenstanders, militairen, bestuurders, prominente en minder prominente Heldernaren en ga zo maar door. Woningstichting Den Helder behoort tot de beste woningcorporaties van ons land, zo wijst een ranglijstje van koepelorganisatie Aedes uit. WSDH scoort het cijfer 7 tot 8 waar het gaat om klanttevredenheid. Noodkreet van oud-VVV-directeur Jan Roelofsen: de vuurtoren Lange Jaap zou op omvallen staan. Waarheid of nepnieuws? Wie zal het zeggen, maar met zijn oproep zet Roelofsen het onderhoud van de monumentale vuurtoren wel op de kaart. Rijkswaterstaat meldt in een reactie een schilderbeurt in voorbereiding te hebben. De dienst herkent zich overigens niet in de bewering dat de toren op omvallen zou staan. Een van de minder bekende Helderse forten, Dirksz Admiraal, moet een toekomst krijgen als toeristisch informatiecentrum. Het bevestigen van een fors naambord op de bunker aan de Nieuweweg is de aanzet tot de nieuwe bestemming. December 2016 Sinds 1 december geldt gratis parkeren in de Helderse binnenstad. Gratis betekent 'altijd prijs' bij het winkelende publiek, maar hier doet zich wèl een onvoorzien dingetje voor. De parkeerterreinen blijken nagenoeg permanent vol te staan met langparkeerders: voor, tijdens en na de winkeluren. Terwijl het gratis parkeren juist ten behoeve van de funshoppende consument is ingesteld. De eerste paal gaat de grond in voor zo'n dertig meter nieuwe kaderuimte aan de Museumhaven. Anno 2016 heeft een veertigtal nautische monumenten er zijn ligplaats: botters, aken, tjalken, sleepboten en natuurlijk Lichtschip Texel. Femke Jansen, Damien de Boer en Corinne Colijn wordt het jaarlijkse Helderse jeugdlintje opgespeld. Femke zet zich in voor het schoonhouden van de buurt, Damien is vrijwilliger in buurthuis Elto Tuindorp en Corinne is actief als vogelbeschermer. De motorcrossers onder ons beleven een knetterend uiteinde van 2016, want zij mogen voor de duur van vijf jaar weer gebruik maken van hun eigen circuit op Kooypunt. Er zijn wel een paar mitsen: maximaal twaalf keer in het jaar mag men crossen, waarbij niet te veel decibellen gepro duceerd mogen worden. Omwonen den zetten zich schrap. Het Beatrixhotel bestaat 35 jaar en heeft een opknapbeurt ondergaan. Reden tot een feestje, temeer nu res taurant Cést la Vie van het Huisdui- ner hotel vermeld wordt in de Bib Gourmand van de beroemde Miche- lingids. De afdeling cardiologie blijft behou den voor het Helderse ziekenhuis. Eerder waren er aanwijzingen dat de intensieve en meerdaagse hartzorg naar Alkmaar zou verhuizen, hetgeen de nodige beroering teweegbracht in Nieuwediep en verder de hele Noord- kop. 21

Levend Verleden - Den Helder | 2017 | | pagina 21