Oktober 2016. Marja Lely nieuwe stadsdichter van Den Helder. (Foto George Stoekenbroek) Oktober 2016. Jack W. Beneker ging Marja Lely voor als stadsdichter. Ilse Kootkar maakte de omslagfoto van Benekers afscheidsbundelgetiteld en altijd hier de wind'. (Foto Anita Ruder) waarin ze in 1922 zijn opgeleverd. Rode pannen vervangen lelijke asbest dakplaten en tal van details worden teruggeplaatst. De stichting Museumhaven op Wil lemsoord bestaat 25 jaar. Terzelfdertijd wordt bekend dat de mast van Van Speijk aan het Nieuwe Diep niet op het schip gestaan kan hebben dat in 1831 te Antwerpen de lucht in ging. Het hout is Amerikaans grenen en dat ken den we nog niet in Nederland toen de kanonneerboot dienstdeed. Wisseling van de wacht in poëtisch Nieuwediep. Marja Lely volgt Jack W. Beneker op als de nieuwe stadsdich ter. Lely's eerste gedicht is een ode: 'de buitenstad, bestaande uit water strakke dijken en glooiende duinen waar helmgras het zand vasthoudt en harde wind wappert om je hoofd Hoezeer de Koningstraat aangetast is door de tand des tijds, blijkt uit twee pagina's tekst en beeld in de Helderse Courant van 29 oktober. Wat ooit een bloeiende winkelstraat was, ligt er van- daag de dag verloren en verlaten bij. Het toestaan van doorgaand verkeer en een aantal verbouwingen moeten weer leven brengen in dit ogenschijn lijk vergeten deel van het stadshart. November 2016 Een commissie van gemeenteraadsle den kraakt een rapport dat de renova tie van het stadhuis aan de Bijlweg taxeert op 14 miljoen euro, 5 miljoen meer dan een raming van 9 miljoen voor de verbouw. Het kan wel degelijk voor laatstgenoemd bedrag, bena drukt de commissie. En zo sleept de stammenstrijd over het Helderse stadhuis zich voort. Wie het allemaal nog begrijpt, mag het zeggen. Klip en klaar daarentegen is het raadsbesluit tot invoering van gratis parkeren in de Helderse binnenstad. Daarmee wordt een breed levende wens vervuld en een scheve verhou ding rechtgetrokken. Immers parke ren bij winkelcentra in De Schooten en Julianadorp was altijd al gratis. De familie Kints valt met 175.000 euro in de prijzen bij de Postcode Loterij. Paul Dijkstra brengt een boek uit over de bunkerbouw tussen Petten en Den Helder in de Tweede Wereldoorlog. De nieuwe schouwburg De Kampanje klopt bij de gemeente aan voor finan ciële steun. Om de bedrijfsvoering te kunnen verstevigen. Het theater kampt namelijk met aanloopverlie zen. Het verzoek leidt tot gemopper in de gemeenteraad en in de sociale media. De gemeenschap mag wel borg staan voor De Kampanje, terwijl diezelfde gemeenschap geen of weinig zeggenschap heeft over de financiële huishouding van het stadstheater. Wie betaalt, bepaalt, is de achterliggende gedachte van de kritiek. In De Sporthal komen onder de noe mer Oldskool Martial Arts Event ervaren vechters in de ring. Het gaat er stevig aan toe, zozeer zelfs dat een 20

Levend Verleden - Den Helder | 2017 | | pagina 20