Het muziekkorps voor de oude zaal aan de Spoorgracht in 'uitrukpositie'. Vierde van rechts broeder Gouke Geus. Deze foto dateert van voor 1947 omdat tijdens een verbouwing in dat jaar een portiek is aangebracht in de voorgevel. Uit veel fotos blijkt wel dat de medewer king van het muziekkorps een grote rol speelde bij het openluchtwerk. Stemmen reiken tenslotte niet zo ver. Zodra er muziek klinkt komen veel mensen naar buiten om te kijken en luisteren. Maar niet alleen bij het 'buitenwerk, ook in de diensten was en is het muziekkorps van onmisbare waarde. Je kunt dit zien als het kerkorgel van het Leger des Heils. malen met een grote groep korpsleden op het plein bij het Huys Tijdtverdrijf gestaan om dezelfde boodschap door te geven aan de voorbijgangers op weg naar de kermis aan de Kanaalweg. Iemand vroeg eens waarom we daar stonden: waren zij niet goed genoeg en moesten zij bekeerd worden? Dat eerste was niet aan ons om te beoordelen, het tweede was wel de bedoeling maar of de boodschap is aangekomen weten we niet. Het was wel zo dat we uiteraard de boodschap moesten brengen op plaatsen waar veel mensen (langs) komen. En laat dat nou net de kermis zijn. Wat niet onvermeld mag blijven is het openluchtwerk tijdens de jaarlijkse kermis. In het korpsgeschiedenisboek staat bij het volgende stukje over de eerste kermisactie na de oorlog. 2 juli 1951 De kermisweek is een (drukke tijd voor de heilssoldaten, zo gingen wij elke avond met een grote groep makkers de straat op, vele honderden luisteren naar de boodschap van ver lossing. God geve vrucht op de arbeid gedaan uit liefde voor Jezus. Waar de kermis toen werd gehouden weet ik niet. Maar later heb ik vele Openluchtsamenkomst in het Julianapark. Links op de achtergrond Het Kegelhuis' dat later verwoest werd in de Tweede Wereldoorlog door bombardementen van 24 en 25 juni 1940. 18

Levend Verleden - Den Helder | 2017 | | pagina 18