van Tijd af. Het is de vierde Helderse strandtent in drie jaar die in de as wordt gelegd. Omroep Max helpt zwemclub Marsdiep aan een nieuwe kleedcabine op de dijk bij Huisdui nen. Goed nieuws dus. Triest nieuws is de dood door een hartstilstand van een deelnemer aan de zwemtocht van Den Helder naar Texel, zaterdag 13 augustus. Ook de bekende Helderse ondernemer Koos Lutterman van het gelijknamige tegelbedrijf komt in augustus te overlijden. Augustus 2016 Het skelet van Chris de Potvis heeft een nieuwe plaats gekregen in Fort Kijkduin en wel aan het plafond van de nieuwe glazen aanbouw. Bovenop de geschutskoepel van het napoleon tische vestingwerk is tijdelijk een enorme haas geplaatst. Naar verluidt gaat het om een kunstwerk. Donderdag 4 augustus brandt het Julianadorper strandpaviljoen Zee Augustus 2016. Informatiebord kondigt renovatie aan van het Stationsplein. Begin 2017 is de aftrap. Bijlweg zou zijn afgekeurd. Het col lege van b en w ontkent dit. Wel bestaat er een rapport met een opsomming van de risico's die kleven aan het stadhuis in zijn huidige vorm. Een ervan is asbest en dat gaat met het oog op de renovatie verwijderd worden. Cultuur kleurt het leven! En daar mag Den Helder echt wel wat meer van krijgen. Vrij vertaald is dat de reden waarom het college de gemeenteraad voorstelt om 4 ton aan bezuinigingen op cultuur te schrappen. Blijdschap bij Triade (met daarin opgenomen de vroegere muziekschool), theater De Kampanje en de openbare bibliotheek. Drie oud-specialisten van het Gemini, onder wie de bekende orthopeed Rob Benink, zijn furieus over het eventu eel verhuizen van de meerdaagse en complexe hartzorg van Den Helder naar Alkmaar. Dit is het begin van het einde van het Gemini, aldus Benink cs in een stevig getoonzet artikel in de Helderse Courant. De Nieuwediepers Jack Sweep en Gea Mollema beginnen ieder een handtekeningenactie om de hartzorg te behouden voor de stad en omgeving, want het gaat niet alleen om Den Helder, maar ook om Texel en de gemeente Hollands Kroon. De oppositie in de gemeenteraad opent een frontale aanval op burge meester Koen Schuiling. Hem wordt passiviteit verweten in de perikelen rond de intensieve hartzorg in het Gemini die op de tocht zou staan (zie ook onder juli 2016). "Ik zal me doodvechten voor behoud van een goed ziekenhuis in Den Helder", ver weert de eerste burger zich. Een raad- smeerderheid steunt hem en Schui ling blijft dus overeind. Op de dijk bij Kaap Hoofd zijn stu dententeams verwikkeld in de Aeolus Race. Door de wind aangedreven wagentjes rijden om het hardst. Niet met de wind mee, maar juist met de Augustus 2016. De dijk bij Kaap Hoofd is het parcours van de Aeolus Race. Wagentjes die tegen de wind in rijden doen er aan mee. 33 maiaii»» OPDRACHTGEVER

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 33