Hedendaagse Historische Voorvallen Ruud Claessen Juli 2016 De oud-docent Nederlands Aat Rietveld (90) mag zich erevoorzit ter noemen van kegelclub Acht om de Lange. De kersverse ere- preses is niet minder dan 53 jaar lid van de club, waarvan 28 jaar als voorzitter. De Helderse schrijf ster Janny de Heer publiceert haar derde boek getiteld De Barones, over het leven van Nien Bezemer wier ouders lid waren van de NSB. In Julianadorp gaat het nieuwe hoofd gebouw van Landal Ooghduyne offi cieus open voor het publiek. Behalve een zwembad herbergt het nieuwe complex ook een restaurant, bowling banen en een speelparadijs. Kosten van dit alles: 9 miljoen euro. Het vorige hoofdgebouw ging eind 2015 door brand verloren. De opening van het binnenbad komt goed uit, want met het strandweer wil het nog niet lukken. Pas op zondag 18 juli beleven we de eerste zomerdag. Gelukkiger wijs valt die samen met het begin van de grote vakantie. Hoewel de gerestaureerde oude rijks werf er eigenlijk niet voor bedoeld is, wordt het aantal camperplaatsen op Willemsoord tijdelijk uitgebreid. De kampeerbranche ziet het als valse concurrentie en sputtert tegen, maar het bestemmingsplan van Willems oord laat de komst van meer kam peerwagens toe. Het Clipperweekend brengt extra reuring naar de oude marinewerf. Supersnelle zeiljachten meren ervoor af in het bassin van de werf. De boten zijn verwikkeld in een race om de wereld. Jacoba Bolderheij treedt aan als de nieuwe algemeen directeur van Port of Den Helder, zeg maar het Helderse havenbedrijf. Kinderen zijn weer druk met hun bouwdorpen. De Jevak (jeugdvakan- tie-activiteiten) is begonnen, dit jaar onder stevige concurrentie van dé zomerhype van 2016, het pokémon go-spel, waarbij je met behulp van de smartphone figuurtjes moet zien te vangen in parken, op parkeerplaatsen en waar dan ook in de openbare ruimte. De stadhuis-soap popt weer even op. Nu is het de medezeggenschapsraad van de gemeente die een duit in het zakje doet. Het onderkomen aan de Juli 2016 eindigt met de feestelijke intocht van de Strandzesdaagse in Huisduinen. (Foto: George Stoekenbroek) 32

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 32