Van het bestuur Intekening van 'het Kanaaldoor Het Koegras op een kaart van Dirk Abbestee uit 1672. Uit: 'Bedijking van den polder Het Koegras in 1817 en de aanleg van het Groot Noordhollandsch Kanaal'door H.G.Th. Mann, oud hoofdopzichter van den Hondsbossche en duinen tot Petten. Ko Minneboo December 2016, alweer een jaar voorbij. Feestdagen en jaarwis seling staan voor de deur. Tijd om terug en vooruit te kijken. Als HHV doen wij dat vanaf onze oprichting al halverwege het jaar. Het verenigingsjaar loopt immers van juli t/m juni. Ook onze hui dige penningmeester heeft gemeld dat een dergelijk verenigingsjaar toch wel voordelen heeft, en dat hij daarom niet zal voorstellen om ons begrotingsjaar te wijzigen. De teugblik hebben wij op de jaarver gadering in november gehad. De rele vante stukken staan op onze website: http://www.heldersehistorischevereni- ging.nl/. Het verenigingsjaar 2015 2016 zal vermoedelijk in de geschie denisboeken blijven staan als het jaar van de grote verhuizing. Dit verenigingsjaar moet het jaar van verdiepen en vooruitkijken worden. Een eerste conceptbeleidsplan 2016-2020 is in het bestuur vastgesteld. Dat concept wordt nu met de vrijwilligers besproken. Uiteindelijk zal het bestuur het plan ter vaststelling aan de leden voorleggen. Het is vanaf het begin gemeld: het histo risch punt zal om aanpassingen in ons werken vragen. Daarbij is het goed om ons steeds te realiseren dat de HHV volledig op de inzet van vrijwilligers draait. Zij zijn de ruggengraat van onze vereniging. Het lijkt er soms op dat de buitenwereld dat wel eens vergeet. Dat kan als een com pliment beschouwd worden, maar ook als een bedreiging. Wij zijn geen bedrijf, en hebben geen betaalde krachten in dienst. Dus helaas, het is niet altijd zo: 'U vraagt, wij draaien'. Dat geldt zowel voor de vragen van particulieren als die van instellingen en bedrijven. Toch is een snelle en verantwoorde infor matieverstrekking het doel waarnaar wij streven, waarbij we niet afaankelijk wil len zijn van slechts enkele personen. Samen willen wij in school 7 het kennis centrum van de Helderse geschiedenis zijn. Een geschiedenis die immers te mooi, en te belangrijk is, om niet verteld te worden. Het blijft daarbij verrassend dat een groot deel van de Helderse bevolking weinig tot niets blijkt te weten van onze geschiedenis van voor 1945, over de ontwikkeling van deze Noord- kop. De verbaasde gezichten in zowel de projectwinkel Stadshart als in school 7 spreken vaak boekdelen. De reacties daarna ook: waarom timmert Den Helder niet harder aan de weg met die interessante en dynamische eeuwenoude geschiedenis. De vraag is simpel, waarom eigenlijk niet? Het antwoord blijkt toch echt een stuk moeilijker te zijn. Misschien toch ook iets om bij de komende jaarwis seling even over na te denken. Wij wensen een ieder goede dagen en een mooi en gelukkig 2017. 2017: Tweehonderd jaar Koegras! Oen A oof A Stu/f J°* foe. lerdt 2

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 2