V" m de somma van 9 miljoen euro. Of dit haalbaar is, is nog maar de vraag. De ondertussen wel heel sneue soap sleept zich voort. Een verkeersveilig Schapendijkje dreigt op een nieuw hoofdpijndossier uit te draaien. Het college is van plan om de weg af te sluiten voor door gaand autoverkeer tussen Oud-Den Helder en Huisduinen. Vele bewoners en de gemeenteraad zien dit niet zit ten en willen de weg openhouden. Het jaarlijkse grachtenconcert bij galerie Windkracht 13 speelt zich af onder een stralende zon. De Vrienden van Den Helder organiseren het. En voor wie het nog niet weet: Cinema Zevenskoop vertoont de betere films. Het filmhuis, gevestigd in de vroegere bioscoop Rialto, trekt jaarlijks tussen de 11 en 12 duizend betalende bezoe kers. Winkelprofessor Cor Molenaar heeft een belevingsmonitor losgelaten op het winkelgebied van de binnenstad. De uitkomsten zijn niet echt positief te noemen. Bijna alle responden ten missen diversiteit en sfeer. Van webwinkels en Schagen blijkt grote concurrentie uit te gaan. Molenaars monitor is een extra stimulans om de vernieuwing van het Helderse stadshart met volle kracht voort te zetten. Tal van bouwputten en recent opgeleverde nieuwbouw getuigen van die toekomstgerichte daadkracht. De Julianadorper ondernemers vereniging De Band verplaatst het zomerse Pleinfeest op het Loopuy- tpark van de dinsdagavond naar de zondag. De eerste editie is gezellig druk, evenals het muziekfestival Juli- anapop dat zich ook in juni afspeelt. Nog meer nieuws uit het Koegras: de Juni. Peloton van de 62e Tour de Lasalle op de kluft bij Kaap Hoofd. Om bijzondere planten en insecten te beschermen is de dijk ongelijkmatig gemaaid. Links het Schapendijkje, de weg die na dodelijke ongevallen verkeersveiliger gemaakt gaat worden. (Foto: George Stoekenbroek) afdeling rolstoelbasketbal van JBC/ Noorderhaven bestaat 25 jaar en viert dit met een internationaal toernooi. Sam Boon wint de 62e editie van de vierdaagse wielerkoers Tour de Lasalle. Nog een zestiger in sportieve zin is de Helderse Avondvierdaagse. Die beleeft haar 64e aflevering. De Sportprijs 2016 van de gemeente Den Helder gaat naar de turner Diego Eckhardt, Neder lands kampioen bij de senioren op het onderdeel brug. Frans Forrer valt de Sporttrofee ten deel, als blijk van waar dering voor zijn jarenlange inzet voor de Helderse atletiek. De Kunstuitleen lanceert een leuk initiatief op Willemsoord: een foto tentoonstelling van het werfleven van toen. Geen plaatjes van gebouwen, maar van wervianen aan het werk, tijdens het sporten of tijdens een fees telijke gelegenheid. In het laatste weekend van de maand laat Den Helder zich weer van zijn beste kant zien. Op Willemsoord zijn honderden historische voertuigen te bewonderen en in de binnenstad speelt zich een blaaskapellenfestival af. In Nieuw-Den Helder bereikt het Hindoestaanse tempelfeest een kleur rijk hoogtepunt. De Helderse Courant drukt een vraaggesprek af met fietsenmaker Joop Sanderse. Niks bijzonders zou je zeggen, Ja, maar Sanderse is wél 84 jaar oud en oefent zijn vak nog steeds uit. 'Ik heb plezier in het leven, maar ben geen lolbroek, vertrouwt San derse verslaggever Gerlof Boers toe. De maand eindigt met een doffe dreun, veroorzaakt door het vracht schip Pemba dat de Nieuwediepkade ramt. Schoolvoorbeeld van de wal die het schip keert. 35 u SËsSS; 'Ji2i WSbl;.—ót

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 35