Mei. Bibliotheek School 7 beleeft een grootse opening. De Helderse Historische Vereniging en de Helderse Volksuniversiteit zijn, naast KopGroep Bibliotheken, medegebruikers van het nieuwe en beeldbepalende gebouw. (Foto: Cor Buschman) Jan van Herwijnen de loftrompet over de nieuwe behuizing van de vereni ging in School 7 aan de Weststraat. In hetzelfde verhaal neemt voorzitter Ko Minneboo de gelegenheid te baat om de doelstelling van onze activi teiten daar te onderstrepen: opslaan, ontsluiten en presenteren van Helders historisch erfgoed. Bierbrouwerij De Helderse Jongens haalt maar liefst 150.000 euro op bij particuliere beleggers en bedrijven. Crowdfunding heet dat en met die anderhalve ton gaan de Helderse brouwers een roestvrijstalen brouw ketel aanschaffen. Baas boven baas is Woningstichting. De woningcorporatie heeft de afgelo pen jaren 25 miljoen euro in de ver nieuwing van de binnenstad gestoken. Dit kan oplopen tot meer dan 100 mil joen, waarbij de investeerder complete straten en pleinen op het oog heeft. De uit 1933 stammende Postbrug krijgt een opknapbeurt. Het rijks monument in de stijl van de Amster damse School geldt als een van de mooiste bruggen in het Helderse. Mei. Oude schouwburg aan het Bernhardplein onverbiddelijk tegen de vlakte. Op de Misdaadmeter 2015 van het Algemeen Dagblad is Den Helder een paar plaatsen gezakt: van de 27e in 2014 naar een 34e notering in 2015. Ter vergelijking Texel eindigde als 206e, Schagen als 132e en Hollands Kroon als 321e. Vooral het aantal woninginbraken daalde in Den Hel der. Het meest voorkomende delict is vernieling. Te oordelen naar dit lijstje lijkt Den Helder knap onveilig. Maar Jutters laten zich niet gek maken; in Den Helder kun je gewoon over straat gaan. Het leeft er alleen wat meer dan op het platteland. In het weekend van 21 en 22 mei viert School 7 haar officiële opening. De 'hele' stad loopt er voor uit, vooral op de zaterdag met groots en meeslepend straattheater. Zoals eerder gemeld biedt het gebouw onderdak aan Kop Groep Bibliotheken, de Helderse His torische Vereniging en de Helderse Volksuniversiteit. We leven in een tijd van ranglijstjes. Het aantal miljonairs in Den Helder behoort met 100 personen tot nage noeg het laagste van ons land, meldt de Helderse Courant op gezag van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. De hitparade in kwestie telt 390 gemeenten, waarbij Den Helder plaats 387 inneemt. Weer een ander lijstje leert dat Den Helder tot de top 5 van armste gemeenten behoort. Maar dit mag de pret niet drukken. Op zater dag 28 mei - Dag van de Muziek - bruist de hele binnenstad en de oude rijkswerf van de muziekoptredens. De zondag daarna pakt Huisduinen uit met een geslaagd Rondje Cultuur. En aan de Bijlweg duurt de operette voort over het stadhuis. Nu weer lijkt het Bernhardplein favoriet bij B en W voor nieuwbouw. Juni 2016 De gemeenteraad laat zich niet onbetuigd en voegt subiet een nieuw bedrijf toe aan genoemde operette: geen stadhuis op het Bernhardplein, maar verbouw van de bestaande huis vesting aan de Bijlweg en wel voor 34

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 34