Hedendaagse Historische Voorvallen Ruud Claessen April 2016 Slechts drie enthousiastelingen houden het Helderse draaiorgel De Harmonica handmatig spe lend, en dat is te weinig. Wie steekt een handje toe?, is de oproep in de Helderse Courant. Blijft hulp uit dan zal De Harmonica stilvallen, wat een aderlating zou betekenen voor de sfeer en gezelligheid op de zaterdag in de binnenstad. Bijna tweederde van de Helderse stemgerechtigden zegt woensdag 6 april nee in het referendum over het Associatieverdrag van de Europese Unie met Oekraïne. Dick Vries presenteert een promotie- gids waarin de 19e-eeuwse Stelling van Den Helder centraal staat. Verder bereiken ons plannen voor een nieuwe Ankerparkbrug. De oude en niet meer bestaande oeververbinding lag tussen Binnenhaven en scheepswerf Visser. De nieuwe brug moet de flaneer- kade verbinden met Willemsoord ter hoogte van de eind vorig jaar geopende schouwburg. Geld voor het project moet overigens nog gevonden worden. Over de kook met de gemeenteraad. Nee, we praten hier niet over slaande deuren ten stadhuize. Het gaat erom dat gemeenteraadsleden samen met burgers de keuken in duiken om iets lekkers te bereiden. De bedoe ling ervan laat zich makkelijk raden: verkleining van de alom vermeende kloof tussen burger en bestuur. Woensdag 25 april demonstreren asielzoekers op de stoep van het stad huis. Ook hier lijkt een kokerij op zijn plaats, maar daarover wordt niets vernomen. Winnubst geeft zaterdag 23 april een avondvullend concert in de nieuwe Kampanje op Willemsoord. Het har monieorkest bestaat inmiddels 116 jaar en behoort daarmee tot de oudste verenigingen van Den Helder. Koningsdag dreigt een koude en regenachtige bedoening te worden en nogal wat festiviteiten worden afgelast, waaronder de altijd drukbe zochte oranjemarkt in de Schooten. De vrijmarkt op Willemsoord wordt van buiten naar binnen verplaatst. Neerdalend hemelwater is doorgaans een ongewenste gast, behalve als het om de lintjesregen gaat. Die mag rekenen op een warm welkom. Paul Schaap wordt benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau, onder meer vanwege zijn inzet voor de Nautische Museumhaven op Willemsoord. Negen andere Nieuwediepers krijgen dezelfde onderscheiding opgespeld: Monique Moelhan, Diana Gauw- Rozeboom, Nawheed Khan, Goya Sediqui, Jan Boshamer, Ria Mahieu- Stam, Willem Snoerwang, Johan van Donkelaar en Freddy Rijkers. Ze zijn allemaal vrijwillig én langdurig actief op maatschappelijk gebied. Na bijna vijftig jaar neemt Guus Limonard afscheid als kapper. "Ik stop echt", verklaart hij in de Hel derse Courant. "Dat knippen kan me gestolen worden. Het mooie zijn de levensverhalen. Ik werd een vertrou wenspersoon, een soort psychiater." Mei 2016 De Noordwest Ziekenhuisgroep loca tie Den Helder neemt vier nieuwe operatiekamers officieel in gebruik. Dodenherdenking 4 mei is weer indrukwekkend en Bevrijdingsdag 5 mei valt samen met Hemelvaartsdag - wat de rest van deze eeuw niet meer zal voorkomen. De tafeltennisdames van Dozy behalen voor de vijfde maal op rij het Nederlands kampioenschap. Ybeltje Berckmoes keert na de verkie zingen in 2017 niet terug als Tweede Kamerlid voor de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. De in Julia- nadorp woonachtige politica is sinds 2011 lid van de Tweede Kamer. Voor dien zat ze in de gemeenteraad van Den Helder. Andermaal haalt de Helderse Histori sche Vereniging de Helderse Courant en wel die van zaterdag 7 mei. In een paginagroot artikel steekt secretaris April. Onbezoldigde orgeldraaiers in de Helderse binnenstad met van links af Wim Snoerwang, Albert de Vries en Marco Hage. Eerstgenoemde ontving rond Koningsdag een lintje. (Foto: George Stoekenbroek) 33

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 33