Van het bestuur Ko Minneboo Zomertijd, komkommertijd. De zomer valt tot nu toe wat tegen, maar door de vele regen, zeker in het zuiden van ons land, is de natuur prachtig groen. Komkom mertijd, dus eigenlijk weinig nieuws te melden. Dat geldt ook voor de HHV. Na alle drukte, de kranten hebben er vol van gestaan, nu onze nieuwe weg zien te vinden. Of, zoals één van de vrijwilligers het benoemde, eerst wat stof laten neerdwarrelen. Dat geldt niet voor de redactie van Levend Verleden. Al jaren lang levert zij ieder kwartaal een geweldige prestatie. Daar zitten heel wat kleine uurtjes in, met ook nu weer voldoende aanbod om te bespreken voor het publiceren. School 7 mag zich in een grote belangstelling verheugen. Dat geldt ook voor de HHV. Sinds het fantas tische openingsweekend worden er allerlei activiteiten door de biblio theek ontplooid. Ook wij ontvingen al een eerste schoolklas. Dat er een mooi historisch punt in de school is blijkt wel uit de bijgeplaatste foto. Tijdens een Juttersmarkt werden wij verrast met een optreden. Het is echt waar: er zit muziek in het historisch punt van School 7. Wat is het motto van de Sea Side Jazzband op die plek dan extra mooi: muziek is ook om naar te kijken. Het was gebruikelijk dat de HHV in de zomermaanden werd gesloten, dat hebben wij dit jaar niet gedaan. Het was bekend dat wij als 'grijze golf' vaak buiten de zomermaanden onderweg, en in de zomermaanden in Den Helder zijn. Maar ook dat een aantal vrijwilligers het geen bezwaar vond om dan in het HHV-kantoor aanwezig te zijn. Zelfs niet op andere dagdelen dan de gebruikelijke dins- dagochtend. Dus was ons kantoor deze zomer al vaker bezet dan alleen die ochtend. Wij hebben daar geen ruchtbaarheid aan gegeven. Dat zou ons namelijk verplichten om echt op die andere tijden aanwezig te zijn. Dat leek ons voor deze zomer een brug te ver. Mede omdat wij ook dit jaar, zowel op zaterdag als tijdens de Juttersmarkt, met een vaste groep vrijwilligers in de Projectwinkel in de Spoorstraat voorlichting geven. Ondanks dat de gepresenteerde pro jecten in die winkel, en de daarbij behorende historie, zijn uitgebreid valt de belangstelling dit jaar tot op heden tegen. Het lijkt erop dat onze medeburgers, na bijna drie jaar voor lichting over de stadsvernieuwing, dat voor gezien houden. Voldoende stof voor een evaluatie. Stof genoeg om een koers naar de toekomst uit te zetten. Een eerste gedachtewisseling binnen het bestuur hebben wij gehad. De uitdaging is helder, hoe gaan wij de eerstko mende jaren invulling geven aan de informatieverstrekking. Al eerder gememoreerd, van de zolder van het gemeentehuis en de kelder van de oude bibliotheek naar de huiskamer van School 7 is een fantastische stap, maar vraagt om een andere manier van werken. Dat is de uitdaging waar wij nu voor staan. Gelukkig zijn Keulen en Aken ook niet op één dag gebouwd, en dateert het Uitwerkings plan Stadshart al uit 2008. Dus tijd genoeg? De Sea Side Jazzband in de bibliotheek. Links een foto van de achterkant van 'de school aan de Weststraat' tijdens de bouw in 1905. (Foto: Ger Lemson, 12 juli 2016) 2

Levend Verleden - Den Helder | 2016 | | pagina 2